هیچ کلاس درسی در البرز بدون معلم نمی ماند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  هیچ کلاس درسی در البرز بدون معلم نمی ماند
0 Comments
هیچ کلاس درسی در البرز بدون معلم نمی ماند

[ad_1]

سالارقاسمی در نشست با معلمان خبرنگار اظهارداشت: البرز۱۶ هزار و ۵۰۰ کلاس درس دارد که در این شرایط کرونایی برحسب وضعیت هر منطقه کلاس های درس آن به صورت مجازی و یا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری تشکیل می شود.

وی بیان داشت: تحقق دیپلماسی آموزشی در آموزش و پرورش با توجه به نقش مهم آن در جامعه نیاز به مشارکت رسانه ای دارد.

قاسمی با بیان اینکه کارکردن در فضای مجازی برای معلمان دشوارتر از کلاس های حضوری است، اضافه کرد: باید آموزش و پرورش را کمک کرد تا نقاظ ضعف ازبین برود.

وی یادآورشد: شیوه نامه سال تحصیلی جدید برای همه مدارس مبنی بر آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از ۱۵ شهریورماه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ارسال شده است .

وی گفت: به منظورآمادگی کامل مدارس البرزبرای بازگشایی، دوم شهریورماه مانور استانی آغاز سال تحصیلی جدید در قالب پروژه مهر۹۹ برگزارمی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزادامه داد: برای دانش آموزانی که دسترسی به فضای مجازی ندارنذ، بسته های آموزشی و یا آموزش حضوری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی پیش بینی شده است.

مدیران مدارس و سند تحول

مدیرآموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و فردیس درآیین رونمایی ازکتابچه سند تحول بنیادین این ناحیه ضمن قدردانی ازتلاش دست اندکاران تهیه و تدوین این سند راهبردی بومی سازی شده، گفت: مدیران مدارس که راهبران هسته اصلی آموزش وپرورش محسوب می شوند در تهیه برنامه سالانه، مستند برسند تحول بنیادین نیاز به کمک دارند.

ولی اله احمدی با بیان اینکه تحقق اهداف این سند مهم درگرو داشتن راهبرد، برنامه مدون واجرای دقیق و صحیح آن با همکاری صف وستاد می باشد، افزود: برای رسیدن به اهداف این سند همه ما باید همگام شویم.

کاروان مهرو نشاط

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش و پرورش استان البرز نیز گفت: سومین کاروان مهربا نشاط به منظورتجهیز مدارس به وسایل مورد نیاز ورزشی و بهداشتی با اولویت بندی مدارس کم برخورداردر حال آماده سازی است.

فرشید علیزاده افزود: این اقدام بهداشتی – حمایتی با رویکرد کمک به آماده سازی مدارس برای بازگشایی درقالب برنامه پروژه مهر ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: تجهیزات ورزشی واقلام بهداشتی این کاروان درحال تهیه و بسته بندی است که پس ازنهایی شدن به صورت متمرکزاز طریق مناطق تابعه به مدارس استان ارسال می شود.

وی تصریح کرد: دراین کاروان ۱۰۰۰ بسته ورزشی شامل توپها و اقلام مورد نیاز دوره های تحصیلی و ۱۰۰۰ بسته اقلام ضروری کمک های اولیه مورد نیازدراختیار مدارس قرارمی گیرد.

استان البرز ۵۰۰ هزاردانش آموزدارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *