هیچ کاروانی اجازه خروج از کشور را ندارد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  هیچ کاروانی اجازه خروج از کشور را ندارد
0 Comments
هیچ کاروانی اجازه خروج از کشور را ندارد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی شامگاه شنبه تاکید کرد: عزاداران حسینی در استان قزوین توجه داشته باشند از هرگونه حرکت و رفتن به سمت مرزها خودداری کرده چرا که هیچگونه امکاناتی در این مناطق وجود ندارد و خدماتی نیز ارایه نخواهد شد.

وی ادامه داد: هیات‌های مذهبی و موکب‌داران اخبار مربوط به مراسم اربعین حسینی را تنها از طریق رسانه‌های رسمی، خبرگزاری‌ها و مسوولان ستاد اربعین دنبال کرده و به شایعات موجود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی توجه نکنند.

این مسوول سیاسی با بیان اینکه علت عدم برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال تنها به خاطر حفظ و سلامت زائران از شیوع بیماری کرونا بوده و هیچ ملاحظه دیگری وجود ندارد، تصریح کرد: تا امروز کشور عراق هیچگونه مجوزی برای ورود به آن کشور جهت ایام عزاداری صادر نکرده است.

به گفته وی، دولت عراق به طور رسمی اعلام کرده که امکان پذیرایی از زائران خارجی برای برگزاری مراسم امسال اربعین حسینی را ندارد.

حبیبی یادآور شد: فراخوان‌هایی هم که برای ثبت‌نام در کاروان‌ها صادر می‌شود هیچ اعتباری نداشته و از این رو به شهروندان توصیه می‌شود به چنین شایعاتی توجه نکنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قزوین ادامه داد: برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی در حوزه مراسم اربعین حسینی توسط دستگاه‌های متولی و ذیربط تدارک دیده شده که در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

حبیبی اظهار داشت: هیات‌های مذهبی، کاروان‌ها، موکب‌داران و تمامی عزاداران حسینی از هرگونه ارتباط با گروه‌ها و هیات‌های عراقی در این رابطه خودداری کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.