هوای کلانشهر مشهد در وضعیت هشدار قرار گرفت

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  هوای کلانشهر مشهد در وضعیت هشدار قرار گرفت
0 Comments
هوای کلانشهر مشهد در وضعیت هشدار قرار گرفت

[ad_1]

تورج همتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد هم اکنون ۱۳۱ ای.کیو.آی و نشانگر هوای ناسالم است و آلوده است.

وی ادامه داد: هم اکنون کیفیت هوا در مناطق خیام شمالی با ۱۸۰، خاقانی با ۱۶۰، شهید مفتح با ۱۶۲، وحدت با ۱۵۴ و شهید کریمی با ۱۵۹ ای.کیو.آی در وضعیت هشدار برای تمامی افراد هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: همچنین مناطق سرافرازان، سمزقند، امامیه، شهر، شهید آوینی، الهیه، خیام جنوبی، تقی‌آباد، ساختمان، ویلا ،لشگر و رسالت نیز در وضعیت آلوده برای گروههای حساس هستند.

همتی افزود: کیفیت ۶ منطقه باقی مانده از مجموع ۲۳ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در مشهد در وضعیت سالم گزارش شده است.

وی با بیان این که سالمندان، کودکان، زنان باردار و افراد دچار بیماری‌های قلبی و تنفسی باید از تردد در مناطق آلوده پرهیز کنند اضافه کرد: در چنین شرایطی شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری نقش موثر خود را در بهبود وضعیت هوا ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.
همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می‌دهد.

شهروندان مشهدی پارسال ۴۰ روز هوای پاک، ۲۶۶ روز هوای سالم، ۵۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲ روز نیز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها تنفس کردند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *