هوای استان قزوین گرمتر می‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  هوای استان قزوین گرمتر می‌شود
0 Comments
هوای استان قزوین گرمتر می‌شود

[ad_1]

مهدی آخوندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به پایداری جوی طی امروز و فردا در استان قزوین، افزود: بر اساس تصاویر نقشه‌های ماهواره‌ای ، وضعیت جوی این استان طی ۲۴ ساعت آینده پایدار و آسمان قزوین نیز صاف تا کمی ابری خواهد بود.

وی اظهار داشت: از اواخر وقت امروز  (دوشنبه) در سطح ارتفاعات استان قزوین با گذر امواج در نیمه جنوبی احتمال افزایش ابر و بارش رگبارهای پراکنده وجود دارد ولی با این حال از فردا تا آخر هفته شاهد افزایش دما خواهیم بود.

آخوندی اضافه کرد: امروز همچنان جریانات هوا شمالی است و وزش بادهای شمالی را به همراه دارد و از فردا /سه شنبه/ با جنوبی شدن جریانات، وزش دمای هوای به طور نسبی افزایش می‌یابد.

این کارشناس هواشناسی دمای هوای قزوین طی امروز و فردا را بین ۱۱ تا ۳۰ درجه سانتیگراد در نوسان اعلام کرد و گفت :  بامداد امروز کمینه دما در شهر آوج پنج درجه و بیشینه دما در آبیک ۳۱ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک اصلی و تکمیلی، پنج ایستگاه اقلیم شناسی، ۳۳ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۹ ایستگاه باران سنجی اتوماتیک هشدار سیل و سه ایستگاه خودکار جاده‌ای ثبت و گزارش می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.