هنرمندان صنایع دستی خراسان رضوی تسهیلات می‌گیرند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  هنرمندان صنایع دستی خراسان رضوی تسهیلات می‌گیرند
0 Comments
هنرمندان صنایع دستی خراسان رضوی تسهیلات می‌گیرند

[ad_1]

ابوالفضل مکرمی‌فر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: این تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی دارای مجوز شامل کارت شناسایی، پروانه فعالیت انفرادی یا فعالیت کارگاهی و تسهیلات فنی – اعتباری صنایع دستی پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: هنرمندان صنایع دستی که متقاضی دریافت این تسهیلات هستند باید طرح توجیهی فنی – اقتصادی خود را به معاونت صنایع دستی این اداره کل تحویل دهند که پس از بررسی کارشناسی در جلسه کارشناسی صنایع دستی استان نتیجه اولیه اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی خراسان رضوی درباره شرایط دریافت این تسهیلات گفت: این تسهیلات برای تمام بنگاه‌های تولید و توزیع (گروهی، انفرادی، شناسایی) صنایع دستی در نظر گرفته شده است و متقاضیان باید مدارک و مستندات شامل مشخصات، سوابق مالی و تضمین لازم  را برای بررسی به معاونت صنایع دستی این اداره کل ارسال کنند همچنین هنرمندان متقاضی دریافت این تسهیلات باید فرم طرح توجیهی را نیز تکمیل کنند.

مکرمی فر افزود: یک نوع تسهیلات تا سقف پنج میلیارد ریال با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت ۲ ساله است که از طریق صندوق کار آفرینی امید پرداخت می‌شود و تسهیلات بیشتر از پنج میلیارد ریال هم با کارمزد ۱۰ درصد و بازپرداخت ۲ ساله از طریق بانک گردشگری پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۳۷۱۱۱۶۹۰- ۳۷۱۱۱۶۹۱- ۳۷۱۱۱۶۹- داخلی ۴۰۹ تماس بگیرند.

۳۶۰ رشته صنایع دستی در ایران فعال است که ۹۰ رشته از این تعداد در خراسان رضوی وجود دارد. هم اکنون حدود ۲۰ هزار نفر در این استان از محل تولید و فروش صنایع دستی ارتزاق می‌کنند و هشت هزار و ۴۰۰ هنرمند هنرهای سنتی و صنایع دستی در استان خراسان رضوی پروانه فعالیت دارند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.