هشت طرح عمرانی و خدماتی در سه روستای دماوند بهره برداری شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  هشت طرح عمرانی و خدماتی در سه روستای دماوند بهره برداری شد
0 Comments
هشت طرح عمرانی و خدماتی در سه روستای دماوند بهره برداری شد

[ad_1]

مهدی حیدری روز چهارشنبه در چهارمین روز از هفته دولت به طرح های بهره برداری شده اشاره و به خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح طرح جدول‌گذاری و آسفالت معابر روستای اوچونک به میزان ۸هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت، بطول ۱۶۰۰ متر جدول‌گذاری با اعتباری بالغ بر ۸میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال بودیم.

وی همچنین به بهره‌برداری غسالخانه روستا اشاره کرد و افزود: این طرح که ۷۰مترمربع مساحت دارد و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال افتتاح شده، یکی از نیازهای اساسی روستا بوده که سالها از داشتن چنین مکان استاندار و بهداشتی محروم بودند و امروز این مهم فراهم شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان دماوند به طرح های روستای جابان اشاره کرد و گفت: بهره‌برداری از طرح ساماندهی و آسفالت زیرگذر این روستا به میزان ۹هزار متر مربع آسفالت‌ریزی، ۳۰۰۰ مترمکعب خاکبرداری، ۱۵۰۰ متر مکعب خاک‌ریزی و ۲۰۰۰ متر طول جدول‌گذاری با اعتباری بالغ بر ۲۳میلیارد ریال انجام شد.

حیدری با بیان اینکه این طرح ها با هدف کاهش تصادفات و افزایش سطح ایمنی جاده ایجاد شده است، ادامه داد: طرح جدول‌گذاری و آسفالت معابر روستا شامل کوچه فاطمیه به متراژ ۳۵۰۰ مترمربع آسفالت‌ریزی، ۸۰۰ مترمکعب خاک‌برداری و ۳۰۰ متر طول جدول‌گذاری و با اعتباری بالغ بر چهارهزار میلیون ریال و همچنین طرح آسفالت شرکت تعاونی روستای جابان به متراژ ۷هزار متر مربع آسفالت‌ریزی، ۱۲۰۰ مترمکعب خاک‌برداری، ۷۰۰ متر طول جدول‌گذاری و اعتبار ۷ هزار میلیون ریالی به بهره برداری رسید.

وی به چهار پروژه روستای آیینه ورزان اشاره و خاطرنشان کرد: بهره برداری از طرح بلوار امامزاده عبدالله(ع) این روستا به متراژ ۱۸هزار مترمربع آسفالت، ۱۰هزار متر مکعب خاک‌برداری و خاکریزی، ۲۰۰۰متر طول جدول‌گذاری و اجرای نهر اجرا شد که اعتبار آن بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده و دهیاری بوده است.

این مقام مسئول گفت: راه‌اندازی و بهره‌برداری از شبکه پایش تصویری روستای آیینه‌ورزان نیز شامل ۱۷عدد دوربین امنیتی، دو دوربین ۳۶۰ درجه، ۴دوربین پلاک‌خوان و ۲دوربین پایه تصویر بود که با اعتباری بالغ بر ۳میلیارد و ۱۵۰میلیون ریال افتتاح شد.

وی با اشاره به افتتاح خانه هلال روستا با هدف ارائه خدمات درمانی و امدادی در مساحت ۲۰ مترمربع، با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال و زمینه اشتغال برای دو نفر اشاره کرد و گفت: بلوار امام خمینی(ره) این روستا نیز با ۱۹هزار و ۷۰۰متر مربع آسفالت‌ریزی، ۴۵۰۰متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی، ۲۴۰متر طول جدول‌گذاری و ۱۳۰۰متر اجرای نهر نیز از دیگر طرح های امروز بود که با اعتباری بالغ بر ۳۵میلیارد ریال از محل ارزش افزوده و دهیاری افتتاح شد.

فرماندار دماوند افزود: امیدواریم که در دیگر روستاهای شهرستان نیز شاهد اجرای فعالیت های عمرانی و خدماتی با هدف تامین زیرساخت های لازم در راستای توسعه و آبادانی باشیم تا رفاه و آسایش اهالی روستا بیش از پیش فراهم شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *