هدف اصلی حوزه حفظ و استمرار حکومت اسلامی است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  هدف اصلی حوزه حفظ و استمرار حکومت اسلامی است
0 Comments
هدف اصلی حوزه حفظ و استمرار حکومت اسلامی است

[ad_1]

حجت‌الاسلام کاظم صدیقی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح حوزه علمیه برادران امیرالمومنین ابهر، با گرامیداشت یاد پنج هزار شهید حوزوی در دوران دفاع مقدس و قدردانی از بنیانگذاران حوزه علمیه شهر ابهر، ابراز کرد: انسان خلیفه خداوند بر روی زمین بوده و انسان کامل آینه تمام نمای صفات پروردگار است.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: تنها تفاوت ویژگی های پروردگار با امامان و پیامبران این است که داشته‌های خداوند متعلق به خود است ولی داشته‌های پیامبران و امامان از ذات اقدس الهی است.
این مدرس حوزه علمیه، با اشاره به ویژگی های عالم از دیدگاه قرآن تاکید کرد: تفکیک قائل شدن بین عالم ملک و ملکوت کفر آشکار است و ملکوت، روح و باطن دنیا است.
مدرس حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه نباید نگاه یک‌ بُعدی به هستی داشت، بیان کرد: کسی که دنیا را می‌بینند اما آخرت را نه، دچار انحراف شده و برعکس شخص تارک دنیا که فقط آخرت را می‌بینید نیز دچار انحراف است.
حجت‌الاسلام صدیقی این جهان را عرصه درس، دانشگاه و حوزه علمیه دانست که برای اهل بصیرت مقصد و ماوا را نشان می‌دهد. 
وی تصریح کرد: رسالت حوزه‌های علمیه تبیین رسالت پیامبران و امامان در راستای معرفی ادیان الهی برای تبدیل جهان به محلی آرامش بخش و ترسیم آخرت به عنوان زندگی ابدی است.
وی شیطان را پایه‌گذار سکولاریسم دانست و یادآور شد: همین مکتب عامل قربانیان بسیار در طول تاریخ شد که خلافت الهی را انکار می‌کنند.

در ادامه این مراسم با حضور مسوولان حوزه علمیه امیرالمومنین برادران ابهر با ۹ هزارو ۵۰۰ مترمربع زیربنا در چهار طبقه با هشت واحد استادسرا و کلاس و خوابگاه، حجره سالن های متعدد به بهره‌برداری رسید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *