نگاه به ظرفیت‌های درونی برای حل مشکلات کشور راهگشا است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  نگاه به ظرفیت‌های درونی برای حل مشکلات کشور راهگشا است
0 Comments
نگاه به ظرفیت‌های درونی برای حل مشکلات کشور راهگشا است

[ad_1]

لطف الله سیاهکالی مرادی روز سه شنبه در آیین افتتاح فروشگاه زنجیره‌ای رفاه در شهر قزوین، افزود: متاسفانه نگاه برخی مدیران به بیرون بوده که یک اشتباه است و باید برای رفع این نوع نگاه در مدیریت کشور تلاش کرد.

وی افزود: در شرایط سختی قرار داریم و مردم وضعیت دشواری را تجربه می‌کنند و امیدواریم این دوره از مجلس شورای اسلامی، گام بلندی را برای حل مشکلات اقتصادی مردم بردارد.

سیاهکالی اضافه کرد: طبق آمارها در ۱۰ ساله گذشته میانگین درآمد ارزی کشور از نفت و صادرات غیرنفتی ۸۰ میلیارد دلار و میزان مصرف کشور ۴۰ میلیارد دلار بوده است و همیشه دوبرابر نیاز درون کشور ارز داشته ایم اما باید پرسید که چرا قیمت ارز چند برابر گران شده است؟

این نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه که صادرات نفت کشور تعطیل شده، باز حدود ۵۰ میلیارد دلار صادرات نفتی داشته‌ایم و میزان درآمد ارزی کشور با مصرف ارزی برابر بوده است اما باید پرسید چرا وضعیت اقتصادی کشور اینگونه است.

سیاهکالی افزود: این نشان می‌دهد که ما در اقتصاد کشور بیماری داریم و باید برای رفع این بیماری تلاش کرد.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از نشانه‌های اقتصاد بیمار کشور این است که برای تثبیت قیمت کالاهای اساسی، ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی تخصیص داده شده، درحالیکه نه تنها قیمت آنها ثابت نمانده بلکه گران‌تر شده و این موضوع نشان می‌دهد رانت و فساد در کشور وجود دارد.

سیاهکالی با اشاره به نامگذاری امسال به جهش تولید، گفت: اگرچه در حوزه سرمایه گذاری برای تولید در کشور مشکل داریم اما در حوزه توزیع مشکل زیادی وجود ندارد و خوشبختانه راه اندازی فروشگاه‌های زنجیره‌ای همانند رفاه فاصله تولید و مصرف را کمتر کرده و هزینه مصرف کنندگان را به حداقل رسانده است.

وی با اشاره به درخواست مدیران شرکت رفاه برای راه اندازی فروشگاه بزرگ منطقه‌ای در استان، گفت: وظیفه داریم از سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه حمایت کرده و با تخصیص زمین و تسهیل فرایندها زمینه را برای فعالیت آنها فراهم سازیم.

فروشگاه بزرگ منطقه‌ای در قزوین راه اندازی می‌شود

مدیرعامل مجموعه فروشگاهی زنجیره‌ای رفاه نیز در این مراسم گفت: این پروژه که سال‌ها معطل مانده بود با همکاری صورت گرفته طی یکسال اخیر به بهره برداری رسید و یکی از مدرنترین فروشگاه‌های قزوین امروز به بهره برداری رسید.

رسول محمدی افزود: حجم سرمایه گذاری این پروژه در ۲ طبقه فروشگاه و سه طبقه پارکینگ ۵۰ میلیارد تومان بوده و برای ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی گفت: در این برهه حساس که بسیاری از شرکت‌ها به دلیل شیوع کرونا با مشکلات اقتصادی و تعدیل نیرو مواجه شده اند ما برای ایجاد فرصت شغلی گام برداشته و از ماه رمضان تاکنون ۱۲ پروژه بزرگ را در اصفهان، تبریز، رشت و قزوین افتتاح کرده ایم.

محمدی با بیان اینکه هشتمین شعبه و بزرگترین شعبه ما با هشت هزار تا ۱۰ هزار مترمربع مساحت در قزوین افتتاح شده است، افزود: ما آماده هستیم که فروشگاه بزرگ منطقه‌ای را در قزوین راه اندازی کنیم که بتواند به شهرهای اطراف خدمات بدهد و این حرکت از تهران و کرمان شروع شده و هدف ما تهیه سبد خانوار با هزینه پایین‌تر است.

وی گفت: با راه اندازی این فروشگاه منطقه‌ای قیمت‌ها به شدت افت کرده و نزدیک به قیمت کارخانه می‌شود و مردم می‌توانند از ظرفیت این فروشگاه برای تهیه سبد خانوار با هزینه کمتر استفاده کنند.

شهردار قزوین نیز در این مراسم گفت: باید یک بهینه سازی میان فاصله تولید تا توزیع داشته باشیم و با ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای تحقق این هدف گام برداریم.

سیاوش طاهرخانی گفت: ما از سرمایه گذاران در این حوزه حمایت می‌کنیم و حتما زمینه را برای فعالیت آنها در شهر قزوین فراهم خواهیم کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *