نماینده مجلس: احساسات بر مجلس یازدهم حاکم است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  نماینده مجلس: احساسات بر مجلس یازدهم حاکم است
0 Comments
نماینده مجلس: احساسات بر مجلس یازدهم حاکم است

[ad_1]

معصومه پاشایی بهرام روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه باید فتیله احساسات را در کشور و به خصوص مجلس پایین کشید تا عقل بیشتر از این حاکم شود، اظهار داشت: در مدتی که از عمر مجلس یازدهم گذشته است به چشم دیدم که احساسات در این مجلس حاکم شده است، پس اول باید درد خودمان را چاره کنیم.

وی ادامه داد: به قول شهید چمران هیجانات و احساسات تند و کور چاره کشور نیست و به عنوان یک فرزند شهید یک بار دیگر این جمله در این برهه سخت تاریخی را تکرار می کنم که هیجانات تند به هیچ عنوان حلال مشکلات نیست.

پاشایی وظیفه اصلی مجلس را مدیریت مطالبات مردم دانست و ادامه داد: امروز اقتصاد پاشنه آشیل ما است و باید برای مدیریت آن طرحی داشته باشیم و مردم را از این تشویش و نگرانی عبور دهیم.

وی با بیان اینکه بدون اطلاعات پایه، امکان مدیریت بهینه هیچ جامعه‌ای وجود ندارد، اضافه کرد: بر همین اساس در برنامه تعقلی مجلس این موضوع باید در صدر امور باشد تا بتوانیم سایر ساختارها را هم زیر ذره بین برده و آنچنان که مردم از نظام انتظار دارند مدیریت و نظارت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید تمامی سامانه‌های ثبت اسناد به روی مردم باز باشد تا آنها خود مراقب ما و یکدیگر باشند و تمامی سازمان ها باید اسناد خود را بارگذاری کنند، افزود: به طور مثال چرا سازمان اوقاف و امور خیریه حاضر به بارگذاری اسناد خود نیست؟

پاشایی اظهار کرد: تنها در صورت شفافیت به تمام معنا می توانیم پاسخگوی مردم باشیم و شفافیت باید در همه تصمیم ها و رفتارهای دیوان سالاری ما حاکم باشد، چون نمی‌توان شفافیت را در همه جا نادیده گرفت و آن را تنها به شفافیت آرای نمایندگان مجلس محدود کرد.

وی پایه نظام بانکی کشور را ربا دانست و ضمن انتقاد از اینکه رد پای بانک‌ها در خرید و فروش سکه و ارز وجود دارد، گفت: اگر همه چیز بر پایه کد ملی باشد و شفافیت عملکرد بانک‌ها و حساب‌های بانکی را داشته باشیم جلوی دلالی‌ها گرفته می‌شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: معیشت و اقتصاد با تزریق پول، مسکن و افزایش حقوق‌ها درست نخواهد شد بلکه بدتر هم می شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.