نماینده بوکان: کولبری، زاییده توسعه نیافتگی مناطق کردنشین است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  نماینده بوکان: کولبری، زاییده توسعه نیافتگی مناطق کردنشین است
0 Comments
نماینده بوکان: کولبری، زاییده توسعه نیافتگی مناطق کردنشین است

[ad_1]

«انور حبیب زاده بوکانی» روز چهار شنبه در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: رکود، نای نفس کشیدن را از مردم گرفته، بیکاری بنیان خانواده‌ها را متزلزل، تورم مردم را در تأمین حداقل معیشت شان ناتوان و فساد اعتماد مردم را خدشه دار کرده است، اگر می‌خواهیم در این شرایط شرمنده مردم نباشیم و گره گشای مشکلات شان باشیم، باید مجلس شورای اسلامی به جایگاه واقعی خود در نظام جمهوری اسلامی باز گردد.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عمل کردن مجلس یازدهم به وظیفه اصلی قانون گذاری و نظارت، راهکار بازگشت مجلس به جایگاه واقعی آن است.

وی ادامه داد: در امر قانون گذاری باید با نگاه کارشناسی شده، منافع نظام و مردم در اولویت قرار بگیرد و در بخش نظارت نیز باید مجلس فراتر از نگاه‌های جناحی و بدون تعارف بر دولت نظارت داشته باشد.

حبیب زاده بوکانی درباره سال «جهش تولید» گفت: بدون تردید راهکار پایان دادن به رکود اقتصادی، امید آفرینی و اشتغال زایی در کشور پیشنهاد مدبرانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر جهش تولید است که رسیدن به این هدف جز با فراهم شدن زیر ساخت های لازم از سوی دولت محقق نخواهد شد.

وی با اشاره به مغفول ماندن پتانسیل‌های غرب کشور، اظهارکرد: این در حالی است که از مرز کردستان و غرب کشور می‌توان به بازارهای کشورهای عربی و از طریق ترکیه به غرب دسترسی داشت.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سرمایه گذاری دولتی در مناطق محروم مانند کردستان ناچیز و بستر لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز فراهم نشده است که نتیجه این وضعیت ظهور پدیده‌هایی همچون کولبری است که زاییده توسعه نیافتگی مناطق کردنشین است.

وی افزود: به فرمایش مقام معظم رهبری، کولبر قاچاقچی نیست؛ چون کولبران برای تأمین حداقل معیشت زندگی خود جان بر کف می‌گذارند و معیشت آنان از طریق جهش تولید به راحتی تأمین می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *