نمایش برخط روایت‌های عاشورایی به شیوه نقالی برای کودکان و نوجوانان

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  نمایش برخط روایت‌های عاشورایی به شیوه نقالی برای کودکان و نوجوانان
0 Comments
نمایش برخط روایت‌های عاشورایی به شیوه نقالی برای کودکان و نوجوانان

[ad_1]

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تصویربرداری سه نقل و سه پندنامه از سوی محمدرضا معجونی نقال سرشناس ایرانی در قالب نمایش «روایت‌های عاشورایی» برای پخش برخط در طرح «نمایش‌نما» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صورت گرفته است.

به سفارش اداره‌ کل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، روایت تولد حضرت عباس(ع)، شهادت زهیر و بازگشت کاروان اسرا از جمله این نقل‌ها هستند.

محمدرضا معجونی در نقل اول، روایتی از خبر تولد حضرت عباس(ع) به امیرالمومنین(ع) را نقل می‌کند. او در ادامه چنین روایت می‌کند که حضرت، پسرش را به آغوش می‌گیرد. دستانش را می‌بوسد و می‌گرید. وقتی مادر علت گریه را می‌پرسد حضرت می‌فرماید روزی این دست‌ها برای یاری و حمایت از برادر چه کارها می‌کند.

معجونی در نقلی دیگر به داستان زهیر بن قین اشاره می‌کند. زهیر که پیش‌تر دشمن علی‌بن ابی‌طالب بوده و بارها روبه‌ری ایشان جنگیده است، در دوران پیری وقتی خبر رفتن امام حسین(ع) به کربلا را می‌شنود، تصمیم می‌گیرد در رکاب امام باشد و…

یکی دیگر از این نقل‌ها در باره بازگشت اسرا از شام به مدینه است. روایت بر اساس زندگی دختری به نام  درالصدف است که برای حمایت از حضرت زینب(س) و کاروان اسرا دست به شمشیر می‌برد و…

محمدرضا معجونی پرده‌خوان مطرح و نقال اهل ‌بیت است که بارها در جشنواره‌های داخلی و خارجی کشورهای مختلف از جمله ایتالیا، تونس ترکیه، فرانسه و… این هنر ارزنده و اصیل ایرانی را به نمایش گذاشته است.

علاقمندان برای دیدن این نمایش‌ها به شکل برخط می توانند به آدرس  مجازی کانون به نشانی th.kpf.ir و شبکه‌های مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان مراجعه کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.