نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در کرمانشاه افتتاح شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در کرمانشاه افتتاح شد
0 Comments
نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در کرمانشاه افتتاح شد

[ad_1]

مدیر اجرایی این نمایشگاه روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه‌ از امروز تا هفتم مهر ماه به مدت هشت روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ و بعدازظهر از ساعت ۱۵ تا ۱۸ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

مهدی بداغی، از شرکت همه ادارات و ارگان‌های تاثیرگذار دفاع مقدس در این نمایشگاه خبر داد و افزود: ۸۱ غرفه از ادارات و نیروهای مسلح و ۲۰ غرفه هم ادوات جنگی را به نمایش گذاشته اند.

وی از افتتاح رادیو جبهه در این نمایشگاه خبر داد و اظهار داشت: بیشتر ادارات که در دفاع مقدس نقش داشتند مانند میراث فرهنگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آب و فاضلاب، بنیاد حفظ آثار، دادگستری، ورزش و جوانان و اورژانس بخشی از فعالیت‌های خود را در این نمایشگاه عرضه کرده اند.

بداغی در پایان از اهدا سیم کارت رایگان به دانش‌آموزان در این نمایشگاه خبر داد و گفت: دانش‌آموزان می‌توانند برای فعالیت در شبکه شاد در این نمایشگاه با ارایه کارت ملی و شناسنامه پدر خود از شرکت مخابرات سیم کارت رایگان دریافت کنند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند.
همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، هزار و ۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.
بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰ و مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شد و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.