نظارت و بازرسی‌ها از تاسیسات گردشگری خراسان شمالی تشدید شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  نظارت و بازرسی‌ها از تاسیسات گردشگری خراسان شمالی تشدید شد
0 Comments
نظارت و بازرسی‌ها از تاسیسات گردشگری خراسان شمالی تشدید شد

[ad_1]

به‌گزارش روز دوشنبه روابط‌عمومی این اداره‌کل، حبیب یزدان‌پناه اظهار داشت:گشت‌های نظارت ویژه و مشترک به‌صورت شبانه‌روزی تشکیل شده و بازرسی از تاسیسات گردشگری استان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه فعالان این حوزه در طی این مدت همکاری و همراهی مطلوبی را در جهت اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا داشته‌اند، افزود: این محدودیت‌ها با هدف حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال کرونا اجرایی و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با تاکید بر اینکه تمامی تاسیسات گردشگری استان ملزم به رعایت و اجرای این دستورالعمل هستند، افزود: در نظارت‌های همکاران ما نیز تاکنون موردی از تخلف گزارش نشده است و فقط در مواردی تذکر شفاهی به چند واحد گردشگری داده شد.

در خراسان شمالی ۱۵۶ مرکز اقامتی و رفاهی با ظرفیت ۱۰۸۴ تخت فعالیت می‌کنند، این مراکز اقامتی و رفاهی شامل هفت واحد هتل، یک هتل‌آپارتمان، یک متل، ۱۱ واحد مهمان‌پذیر، ۶۵ واحد پذیرایی، ۳۴ اقامتگاه بوم‌گردی و ۳۸ خانه‌مسافر است.

خراسان شمالی از اوایل مردادماه در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته است و در هفته های اخیر شمار بستری مبتلایان و فوتی ناشی از کرونا در این استان افزایش یافته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.