نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سبزوار افزایش می‌یابد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سبزوار افزایش می‌یابد
0 Comments
نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سبزوار افزایش می‌یابد

[ad_1]

حسین شاد روز چهارشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در سبزوار افزود: کارمندان، صاحبان حرف و واحدهای صنفی ملزم به استفاده از ماسک و رعایت مقررات و پروتکل‌های بهداشتی هستند در غیر این صورت با آنها برخورد و مراکز فعالیت آنها تعطیل می‌شود.

وی ادامه داد: استفاده از ماسک برای تمامی شهروندان الزامی است و از ارائه خدمات به افرادی که ماسک ندارند باید خودداری شود.

سرپرست فرمانداری سبزوار گفت: باید گفتمان استفاده از ماسک جدی گرفته شود و همزمان با فرا رسیدن فصل سرما که استفاده از فضاهای بسته در برنامه‌های مختلف بیشتر می‌شود، رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز بیشتر شود.

وی افزود: هم اینک با افزایش مبتلایان به بیماری کووید ۱۹، شهرستان سبزوار در وضعیت قرمز قرار دارد و ظرفیت تخت‌های مرکز آموزشی – درمانی واسعی این شهرستان که ویژه پذیرش مبتلایان به ویروس کرونا می‌باشد تکمیل شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز گفت: وضعیت این شهرستان از نظر بیماری کووید ۱۹ نامناسب است و برای عزاداری دهه پایانی ماه صفر باید محدودیت ها افزایش یابد.

دکتر علیرضا مسلم افزود: هم اینک بیش از ۱۲۰ مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در  بیمارستان واسعی سبزوار بستری هستند و تمامی ظرفیت‌ این مرکز درمانی برای  درمان این بیماران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با وجود توصیه‌ها و هشدارهای لازم، رعایت نکردن موارد بهداشتی و انجام رفتارهای پرخطر، حضور شهروندان در مکان‌های پرخطر و دورهمی‌های خانوادگی روند ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را در سبزوار افزایش داده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: به شهروندان توصیه می‌شود از حضور غیر ضروری در مکان‌های شلوغ و پرتردد خودداری کنند و در صورت حضور در این مکان‌ها از ماسک استفاده نمایند.

وی افزود: مرکز آموزشی – درمانی واسعی در سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در نظر گرفته شده است.

۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت حدود نیم میلیون نفری ساکن شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *