نرخ بیکاری در کره جنوبی به بالاترین حد ۱۰ سال گذشته رسید

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  نرخ بیکاری در کره جنوبی به بالاترین حد ۱۰ سال گذشته رسید
0 Comments
نرخ بیکاری در کره جنوبی به بالاترین حد ۱۰ سال گذشته رسید

[ad_1]

به گزارش ایرنا از یونهاپ، نرخ بیکاری تعدیل شده فصلی در ماه مه در کره جنوبی ۴.۵ درصد بوده است که بالاترین میزان بیکاری در این کشور از ژانویه سال ۲۰۱۰ /دی ماه ۱۳۸۸/ تا کنون است.

گزارش همچنین حاکی است تعداد کارمندان شاغل این کشور در ماه می ۳۹۲ هزار تن نفر کاهش یافته و به ۲۶.۹۳ میلیون نفر رسیده است که سومین کاهش ماهانه متوالی است.

این نخستین باری بود که میزان شغل در کره جنوبی برای سومین ماه مستقیم از اکتبر سال ۲۰۰۹ /مهر ۱۳۸۸/ که بحران مالی جهان را در بر گرفت کاهش پیدا کرده بود.

بر اساس این گزارش، نرخ اشتغال برای بزرگسالان – افراد بین ۱۵ تا ۲۹ سال – نیز با ۱.۴ درصد کاهش نسبت به سال گذشته به ۴۲.۲ درصد در ماه گذشته رسیده است.

با توجه به نشانه های بهبود اقتصاد به دنبال بهبود نسبی وضعیت کرونا، سرعت کاهش و از دست دادن شغل در کره جنوبی در ماه مه کاهش یافته است این کشور در ماه آوریل حدود ۴۶۷ هزار شغل از دست داد این رقم شدیدترین کاهش ماهانه را در بیش از ۲۱ سال نشان می دهد.

کره جنوبی هفته گذشته سومین بودجه اضافی خود به مبلغ ۳۵.۳ تریلیون وون (۲۹ میلیارد دلار) را به منظور کمک به صنایع کلیدی و محافظت از مشاغل پیشنهاد داد.

داده ها نشان می دهد که شیوع کرونا بر زندگی کارگران فصلی و روزانه این کشور نیز تاثیرگذاشته است به طوری که تعداد کارگران موقت در ماه مه ۵۰۱ هزار نفر کاهش یافته است.

ناظران می گویند با توجه به تاخیر زمانی سه تا ۶ ماه برای اثرگذاری یک بحران اقتصادی، تاثیر ویروس کرونا ممکن است در داده های شغلی کشور در نیمه دوم سال ظاهر شود.

کره جنوبی از کشورهایی نمونه و موفق در کنترل ویروس کرونا است در این کشور تا کنون ۱۱ هزار و ۹۰۲ تن به کرونا مبتلا شده که از این تعداد ۲۷۶ تن جان خود را از دست داده اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.