ندای لبیک یا حسین (ع) رهروان کربلا در البرز طنین انداز شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  ندای لبیک یا حسین (ع) رهروان کربلا در البرز طنین انداز شد
0 Comments
ندای لبیک یا حسین (ع) رهروان کربلا در البرز طنین انداز شد

[ad_1]

همزمان با عصر روز تاسوعای حسینی، عاشقان حسینی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در میدان شهر کرج و میادین اصلی دیگر شهرستان های استان البرز جمع شدند تا پیام یقین و وفاداری را به گوش جهانیان برسانند.

 روز تاسوعا در فرهنگ شیعه از دیرباز به عنوان روزی شناخته شده که عزاداران و عاشقان اهل بیت(ع) ضمن بیان فضیلت های علمدار کربلا، به مرثیه سرایی و عزاداری برای آن حضرت می پردازند.
بیان رشادت ها و مصیبت های حضرت ابوالفضل(ع) در روز تاسوعای حسینی بار دیگر سیل اشک ها در دیدگان جاری کرد و هزاران عاشق و دلباخته آن حضرت در عزای فرزند حیدر کرار(ع)به سینه زنی و عزاداری پرداختند. 

مردم عزادار و هیئات مذهبی شاخص شهر کرج در روز «یوم العباس» با تجمع بی نظیر خود وبا سردادن ندای لبیک یا حسین (ع)، یا ابوالفضل العباس (ع) و یا قمر بنی هاشم (ع) عشق و ارادت خود را به سقای دست بریده و تشنه لب دشت کربلا و سرور و سالار شهیدان کربلا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع ) ثابت کردند.

تجمع عزاداران حسینی در روز یوم العباس با همکاری تمام هیأت‌های شاخص کرج و با نقطه گذاری و نظم دهی منظم و تقسیم شده انجام شد.

در این برنامه ۱۰ مداح شاخص استان، با نوحه خوانی ارادت مردم عزادار را ساحت سرور و سالار شهیدان و پیروی از خون پاک این شهیدان اعلام کردند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی ولایی برحق، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: هیئات مذهبی تاکنون در برگزاری مراسم محرم، در کنار عرض ارادت به سید و سالار شهیدان علیه السلام مثل گذشته در رعایت پروتکل های بهداشتی ثابت کردند که متعهد ترین افراد و گروه ها هستند.

استان البرز سه هزار هیات مذهبی دارد و امسال به علت شیوع کرونا آیین های عزاداری با سال های گذشته متفاوت است.

در عین حال مردم عزادار استان البرز در منازل و مکان های خاص به عزاداری و سوگواری مشغول هستند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.