نحوه مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در طرح بیمارستان ولیعصر (عج) اراک بررسی شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  نحوه مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در طرح بیمارستان ولیعصر (عج) اراک بررسی شد
0 Comments
نحوه مشارکت قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در طرح بیمارستان ولیعصر (عج) اراک بررسی شد

[ad_1]

« علی‌اکبر کریمی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در نشستی که روز گذشته با حضور استاندار مرکزی، معاون عمرانی استانداری و سردار محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) برگزار شد بحث تعیین تکلیف نحوه به سرانجام رساندن طرح توسعه بیمارستان ولی عصر (عج) اراک پیگیری شد.

وی ادامه داد: در این نشست موضوعاتی از سوی استان مطرح شد که در وهله نخست پیشنهاد واگذاری پروژه و ساخت و تکمیل آن از سوی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بود و مقرر شد در روزهای آینده با پیگیری‌های لازم، نحوه ورود قرارگاه مشخص شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی بیان کرد: موضوع دیگر مطروحه در این نشست، بحث دعوت از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای سرمایه گذاری در پروژه آزاد راه ساوه به سمت تفرش، آشتیان و فراهان و در نهایت اتصال به کنار گذر اراک به طول ۸۱ کیلومتر بود.

کریمی تصریح کرد: این بزرگراه مسیر تهران به جنوب را حدود ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند و ضمن صرفه‌جویی در سوخت، توسعه سه شهرستان تفرش، آشتیان و فراهان را نیز تسهیل می‌کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: پیشنهاد واگذاری سهام متعلق به بانک کشاورزی در شرکت آذرآب و پروژه خط انتقال آب ساوه از سد کوچری نیز به قرارگاه خاتم الانبیاء اعلام شد که مقرر شد بررسی‌های لازم صورت گیرد.

مراجع نظارتی بر بهای کالاها دقت نظر بیشتری داشته باشند

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب همچنین روز سه‌شنبه در شورای اداری شهرستان خنداب افزود: افزایش قیمت کالاها باعث می‌شود تا اقتصاد کشور تحت تاثیر قرار گیرد.

وی اظهار داشت: افزایش قیمتهایی که ناشی از منفعت طلبی برخی است باید توسط مراجع نظارتی مورد برخورد قاطع قرار گیرد.

کریمی گفت: گرانی و تورم در کالا موجب شده تا کمبود مصنوعی در جامعه به وجود آید که برای ساماندهی آن مجلس نشست‌های متعددی را برگزار و آن را مورد رصد قرار داده است.

کریمی در ادامه اظهار داشت: ۱۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برای تکمیل جاده غرب رودخانه قره چای در شهرستان خنداب تخصیص یافت.

وی اظهار داشت: این طرح جزو طرح‌هایی است که اعتبار آن به طور کامل تخصیص یافته است و کمبود اعتباری نخواهد داشت.

وی بیان داشت: جاده غرب رودخانه قره‌چای، تقاطع غیرهم سطح شهرستان از سمت اراک و جاده اصلی شهرستان از جمله طرح‌های شهرستان خنداب است که باید هرچه زودتر عملیاتی و قابل استفاده شود.

 نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۸میلیارد ریال اعتبار نیز برای استخر سرپوشیده شنا شهرستان خنداب امسال تخصیص یافته است که برای تکمیل آن از اعتبارات نوسازی و تجهیز مدارس کمک گرفته خواهد شد.

کریمی افزود: تکمیل سالن ورزشی ده چال و زمین چمن جاورسیان هم جزو اولویت‌های ورزش شهرستان خنداب است که باید انجام شود.

وی اظهار داشت: ۳۰ روستای شهرستان خنداب در دسترسی به اینترنت مشکل دارند و طبق قول مدیران مخابرات استان تا دهه فجر این مشکل رفع خواهد شد.  

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت:باید پوشش اینترنتی شهرستان خنداب با توجه به ضرورت  آموزش از راه دور و نیاز دانش آموزان منطقه افزایش پیدا کند.

کریمی ادامه دادد: یکی از مهمترین دغدغه‌هایی که امروز با آن مواجه هستیم سلامت مردم و مقابله با کووید ۱۹ است و همه باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به کادر درمان کمک کنیم.

شهرستان خنداب از توابع استان مرکزی است و در این منطقه حدود ۶۰ هزار نفر زندگی می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *