مکرون خبرنگار فرانسوی را به دلیل اطلاعات نادرست در مورد حزب‌الله توبیخ کرد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  مکرون خبرنگار فرانسوی را به دلیل اطلاعات نادرست در مورد حزب‌الله توبیخ کرد
0 Comments
مکرون خبرنگار فرانسوی را به دلیل اطلاعات نادرست در مورد حزب‌الله توبیخ کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، شبکه خبری المیادین اعلام کرد: تلویزیون فرانسه روز چهارشنبه فیلمی را منتشر کرد که در آن مکرون، «جورج مالبرنو» روزنامه‌نگار ( فیگارو) را به دلیل روایتی که از حزب‌الله لبنان و دیگر مسؤولان لبنانی منتشر کرده، توبیخ کرده است.

مکرون در این فیلم ویدیوی خطاب به مالبرنو می‌گوید: اقدام شما بیانگر رفتاری غیرمسؤولانه در خصوص منافع فرانسه، لبنان و یک اقدام خطرناک به لحاظ حرفه‌ای است.

المیادین توضیحات بیشتری درباره اینکه انتقاد مکرون به کدام بخش از گزارش این روزنامه‌نگار بوده است، اشاره‌ای نکرده است.

توبیخ این روزنامه‌نگار یک روز پس از آن روی می‌دهد که مکرون روز سه شنبه در سخنانی با اعتراف به نقش مثبت حزب‌الله در لبنان گفت که “حزب‌الله بخشی از مردم و منتخب ملت لبنان است و مسؤولیت‌هایی نیز بر عهده دارد”.

روزنامه فرانسوی فیگارو روز سه شنبه در مطلبی نوشت، در هفته‌های گذشته چندین پیام میان فرانسه و حزب‌الله رد و بدل شده و پاریس مخالفتی با سلاح مقاومت لبنان ندارد.

به ادعای این روزنامه در سفر پیشین مکرون به لبنان در ششم آگوست گذشته، او با «محمد رعد» رییس فراکسیون «الوفاء» وابسته به مقاومت نیز دیدار کرده و به وی گفته که خواهان همکاری با گروه‌های مقاومت برای «تغییر لبنان» است، ادعای دیداری که از سوی رعد، رد شد.

فیگارو همچنین مدعی شد که در هفته‌های اخیر پیام‌هایی میان پاریس و حزب‌الله به دور از رسانه‌ها رد و بدل شده و یک منبع فرانسوی به این روزنامه گفته است که مکرون در این پیام‌ها به حزب‌الله گفته است که “در خصوص مسأله سلاح و دو سه موضوع دیگر که برای شما مهم است، قصد نداریم شما را تحت فشار بگذاریم، اما در مقابل، حکومت را فعال کرده و خود نیز ایفای نقش کنید”.

فرانسه هنوز به لبنان با عینک مستعمره و قیم مابانه نگاه می‌کند (نظر برخی از اعضای اتحادیه اروپا به لبنان نیز همین گونه است) که حضور سریع مکرون در بیروت دو روز پس از انفجار مهیب بندر این شهر و دخالت در امور لبنان و گشت‌وگذار وی در وسط بیروت و گفت‌وگوی غیر دیپلماتیک با برخی شهروندان لبنانی و همچنین سفر اخیر وی به بیروت خود گویای این ماجراست.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.