مهلت جذب سرباز طلبه در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد 

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  مهلت جذب سرباز طلبه در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد 
0 Comments
مهلت جذب سرباز طلبه در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد 

[ad_1]

هادی زارع پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هدف از جذب سرباز طلبه در مدارس کهگیلویه و بویراحمد انجام  فعالیت های پرورشی و فرهنگی و تدریس درس پرورشی از سوی آنان است. 

وی افزود: در راستای اجرای مصوبه فرماندهی کل قوا مبنی بر تسری مقررات خدمت وظیفه روحانیان در امور علمی، فرهنگی و تبلیغی در  وزارت آموزش و پرورش، مجوز ستاد کل نیروهای مسلح و نامه مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور تعدادی از طلبه ها دوران خدمت  وظیفه خود را در فعالیت‌ های پرورشی و امور فرهنگی انجام می دهند. 

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برخی از مهمترین شرایط طلبه ها برای انجام خدمت وظیفه در مدارس این استان  شامل داشتن کد فعال در مرکز مدیریت حوزه ‌های علمیه، برخورداری از توانایی جسمانی لازم برای انجام مأموریت‌ های محوله و دارا بودن  حداقل مدرک تحصیلی سطح یک حوزه علمیه است. 

زارع پور عنوان کرد: اولویت محل خدمت روحانیان در مدارس کهگیلویه و بویراحمد در قالب طرح سرباز طلبه با مناطق دارای نیازهای خاص  فرهنگی – تربیتی، مدارس شبانه روزی و نقاط دورافتاده این استان خواهد بود. 

وی ابراز داشت: مدت خدمت وظیفه روحانیون در مدارس کهگیلویه و بویراحمد در قالب طرح سرباز طلبه ۲۴ ماه است. 

زارع پور گفت: آن عده از روحانیان شرکت کننده در طرح سرباز طلبه در مدارس کهگیلویه و بویراحمد که در طول سال تحصیلی بیش از یک  ماه غیبت غیرموجه داشته باشند، گواهی انجام خدمت وظیفه برای آنان صادر نمی‌ شود. 

وی اظهار داشت: روحانیان متقاضی شرکت در طرح سرباز طلبه در مدارس کهگیلویه و بویراحمد باید تا ۳۰ مردادماه امسال به واحد قرآن،  عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش این استان مراجعه کنند. 

زارع پور افزود: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره همراه ۰۹۱۷۷۴۲۳۶۸۴ آقای تقی پور یا شماره همراه ۰۹۱۷۷۴۳۱۵۵۷ آقای خوش نژاد از کارکنان واحد قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تماس بگیرند. 

تعداد دانش آموزان پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم کهگیلویه و بویراحمد در سال تحصیلی ۱۳۹۹ – ۱۳۹۸ افزون بر ۱۶۱  هزار نفر بوده است. 

  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *