معاون وزیر: راهبرد مشارکت ۷۰ درصدی مردم در ورزش طراحی شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  معاون وزیر: راهبرد مشارکت ۷۰ درصدی مردم در ورزش طراحی شد
0 Comments
معاون وزیر: راهبرد مشارکت ۷۰ درصدی مردم در ورزش طراحی شد

[ad_1]

  «عبدالحمید احمدی» روز سه‌شنبه در نشست خبری هفته دولت که در راستای تشریح اقدامات حوزه معاونت امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد به تشریح آخرین فعالیت های صورت گرفته در این حوزه پرداخت.

وی اظهار داشت: در حوزه فرهنگی اقدامات قابل توجهی طی این سال‌ها انجام شده که می‌شود آن را از ۲ بُعد مورد بررسی قرار داد. بُعد نخست این اقدامات فرهنگ‌سازی در ورزش است تا مردم را با ورزش همراه و مشارکت حداکثری را ایجاد کنیم. اگر کم‌تحرکی در جامعه عادت شود رفع آن زمان‌بَر است و دشواری خاص خودش را دارد. در این زمینه یکی از کارهایی که در ٦ سال گذشته به آن توجه کردیم مشارکت مردم در ورزش و فرهنگ‌سازی ورزش است تا بتوانیم مردم را تشویق کنیم و در ورزش همراه شوند و این موضوع تنها کار وزارت ورزش و جوانان نیست بلکه رسانه‌ها،  صدا و سیما،  دانشگاه‌ها و نهادهای همکار نقش قابل توجهی دارند.

احمدی افزود: سعی کردیم با هماهنگی و هم‌افزایی در این راستا مردم را در ورزش همراه کنیم و توفیقاتی بدست آمد، اما با شرایط مطلوب فاصله داریم. هدف‌گذاری برای مشارکت مردم در میان مدت ٥٠ درصد و بلند مدت ٧۰ درصد است و اکنون در این هدف‌گذاری به ۳۵ درصد رسیدیم و می‌خواهیم ادامه دهیم. امیدوارم همکاری با رسانه‌ها جدی‌تر شود. عمده توجه رسانه‌ها معطوف به ورزش قهرمانی است که سبب شده از سلامت مردم غفلت کنیم و هیچگاه مطالبه جدی را در ورزش همگانی ندیدم. تا حالا از یک رییس فدراسیون سوال نشده که برنامه ورزش همگانی شما چیست و امیدوارم این موضوع جدی‌تر دنبال شود.

معاونت امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی عنوان کرد: بخش دیگری که باید به آن در حوزه فرهنگی توجه کنیم، موضوعات اجتمای در حوزه ورزش همگانی است. در این بخش سعی کردیم جامعه ورزش را با موضوعات فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی همراه کنیم و به مشارکت خوب جامعه ورزش دست یابیم. نگاه محیط زیستی به جامعه ورزش داشتیم و همراهی خوبی را در باشگاه‌ها و نیز کمک مردم در بحران‌های سیل و در موضوع کرونا در قالب پویش کمک مومنانه از اسفند ٩٨ شاهد بودیم و در ماه رمضان ٩٩ نیز پویش ملی گسترده‌ای داشتیم و بیش از ٤٠٠ هزار بسته حمایتی و معیشتی توزیع شد و این پویش هنوز ادامه دارد.

وی ادامه داد: مشارکت ورزشی‌ها در سیل پنج استان و زلزله کرمانشاه کاملا ملموس بود. حضور و مشارکت جامعه ورزش در مناسبت ملی و انقلابی و مذهبی است که در این چند سال شاهد آن بودیم و در چهلمین سالگرد دفاع مقدس بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در طول ٤٣ هفته در مقاطعی جامعه ورزش مشارکت خواهد داشت.

احمدی همچنین گفت: تاسیس موزه ملی ورزش آرزوی ٤٠ ساله بود که با هماهنگی و همراهی خوب بین کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و فدراسیون‌های ورزشی انجام شد.

معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری با اشاره به ثبت‌نام کاندیدای ریاست فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی گفت: براساس استعلام معاونت مدیریت و توسعه منابع،  حضور «غلامرضا جعفری» رییس سابق در انتخابات فدراسیون ورزش روستایی و عشایری منع قانونی دارد.

ادامه دارد…

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.