معاون وزیر بهداشت: سهمیه جذب پرستار برای مراکز درمانی جنوب کرمان افزایش یافت

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  معاون وزیر بهداشت: سهمیه جذب پرستار برای مراکز درمانی جنوب کرمان افزایش یافت
0 Comments
معاون وزیر بهداشت: سهمیه جذب پرستار برای مراکز درمانی جنوب کرمان افزایش یافت

[ad_1]

دکتر قاسم جان‌بابایی عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از بخش‌های کرونایی بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت به خبرنگاران گفت: برای منطقه جنوب کرمان در آگهی استخدام وزارت بهداشت، سهمیه در نظر گرفته شده ولی با توجه به بازدیدی که از منطقه داشتم این سهمیه افزایش پیدا می‌کند.

معاون درمان وزارت بهداشت هدف از سفر خود به منطقه جنوب کرمان را بازدید سرزده از بخش‌های کرونایی عنوان کرد و گفت: در این سفر علاوه بر ارزیابی کمبودها، وضعیت ارائه خدمات‌رسانی به مبتلایان کرونا از نزدیک بررسی شد.

وی از خدمات مجموعه تیم سلامت در مقابله با ویروس کرونا قدردانی کرد و افزود: سربازان خط مقدم مقابله با کرونا با توجه افزایش آمار تعداد مبتلایان طی روزهای گذشته و افزایش گرمای هوا شرایط سختی را تحمل می‌کنند.

 جان‌بابایی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت طراحی خوبی برای ارائه خدمت به بیماران کرونایی انجام داده است، تصریح کرد: مسیر بیماران در بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت از دیگر بیماران کاملا مجزا شده که این طرح در جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا بسیار موثر است.

وی ارائه خدمات دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به بیماران کرونایی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با بررسی پرونده مریض‌های بستری در بخش‌های کرونایی نحوه ارائه خدمات برای ما مشخص شد که بیماران این منطقه از  استانداردهای درمان کشور استفاده می‌کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت بهترین راه درمان بیماران کرونایی را مراقبت عنوان کرد و اظهار داشت: هیچ داروی جدیدی برای کرونا تولید نشده است.

وی تصریح کرد: داروهای فاوروپیراوین و ردمسیور تاثیری در مرگ و میر کرونا ندارند و تنها مراقبت همکاران مهم است.

 جان‌بابایی ادامه داد: طی بازدید از وضعیت پرونده بیماران کرونایی جیرفت مشخص شد که پزشکان داروهای کمکی را نیز مانند سایر نقاط کشور تجویز می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هم گفت: این سفر بدون اطلاع قبلی و برای بازدید سرزده از بخش های کرونایی، اورژانس و آی سی یو بیماران کرونایی بود.

اصغر مکارم افزود: در این بازدید، معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت بخش‌های کرونای بیمارستان امام راضی بودند که تقریبا استانداردهای لازم برای بیماران با توجه به امکانات موجود رعایت شده بود.

وی اظهار داشت: معاون درمان وزارت بهداشت در این بازدید وعده اختصاص یک دستگاه سیتی اسکن به عنوان سیتی اسکن دوم شهرستان جیرفت را قطعی کردند و قول پنج دستگاه ونتیلاتور برای آی سی یو و تخت‌های آی سی یو و پنج دستگاه کمک تنفسی را دادند. وی پیش از این سفر، با یک سری کمک‌ها همچون تامین دستگاه «سی آر» که برای جراحان مغز و اعصاب و ارتوپدی استفاده می‌شود، موافقت کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت تعداد سهمیه جذب پرستار این دانشگاه در آگهی استخدامی وزارت بهداشت را ۳۲ نفر اعلام کرد و از قول مساعد معاون درمان وزارت بهداشت برای افزایش سهمیه استخدامی پرستاران در این منطقه خبر داد.

جیرفت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.