معاون شهردار: تست کرونا از کودکانِ‌کار تهران گرفته می‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  معاون شهردار: تست کرونا از کودکانِ‌کار تهران گرفته می‌شود
0 Comments
معاون شهردار: تست کرونا از کودکانِ‌کار تهران گرفته می‌شود

[ad_1]

«محمدرضا جوادی یگانه» روز پنجشنبه در حساب توئیتری خود نوشت: تلاش داریم تا با وجود مشکلات، برنامه‌های حمایتی و مراقبتی از کودکان کار دچار خلل نشود.

سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران نیز بیان کرد: این سازمان همواره خدمات متنوع آموزشی، بهداشتی، حمایتی، مددکاری و روانشناختی را به کودکان کار ارائه کرده و این خدمات در روزهای سخت کرونا شکل متفاوتی به خود گرفته است.

«سیدمالک حسینی» با تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراکز پرتو اظهارداشت: تیم تخصصی پزشکی ضمن استقرار در مراکز پرتو مناطق ۹، ۱۴، ۱۸، ۲۰ و ۲۱ و بررسی وضعیت جسمانی کودکان در حال انجام تست کرونا هستند و تلاش می‌کنیم این خدمت را به طور دوره‌ای به کودکان کار و در معرض آسیب ارائه کنیم.

وی با اشاره به دغدغه مدیران این سازمان نسبت به حفظ سلامت کودکان کار و به ویژه زباله‌گردهای پایتخت، تصریح کرد: کودکان همواره به مراقبت نیاز دارند و با توجه به شرایط جامعه، شیوع بیماری واگیردار کووید ۱۹ و سبک زندگی متفاوت کودکان کار، در حد امکانات سازمان تلاش می‌کنیم به آنان خدمت ارائه کنیم.

براساس این گزارش در حال حاضر ۲۴ مرکز پرتو تحت نظر شهرداری تهران در مناطق ۲۲گانه در حال فعالیت و ارائه خدمات حمایتی و آموزشی به کودکان کار و خیابانی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *