معاون استاندار خراسان رضوی: هیچ واحد موثر تولیدی در استان تعطیل نمی‌ماند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  معاون استاندار خراسان رضوی: هیچ واحد موثر تولیدی در استان تعطیل نمی‌ماند
0 Comments
معاون استاندار خراسان رضوی: هیچ واحد موثر تولیدی در استان تعطیل نمی‌ماند

[ad_1]

علی رسولیان روز پنجشنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خراسان رضوی افزود: آمادگی داریم واحدهای تولیدی موثر را که به هر دلیلی نیمه فعال یا تعطیل هستند، با بهره گیری از ظرفیتهای کارگروه ستاد تسهیل، کلینیک صنعت و مرکز شبانه روزی فوریتهای رسیدگی به واحدهای تولیدی، فعال کنیم.

وی با تاکید بر فعال سازی یکی از واحدهای مربوط به کارتن سازی که چند سال است تعطیل شده ادامه داد: این واحد از افتخارات استان است و با کمک بانکها و دستگاه‌های اجرایی آن را دوباره فعال خواهیم کرد.

معاون استاندار خراسان رضوی با اشاره به افتتاح مرکز شبانه روزی فوریتهای رسیدگی به واحدهای تولیدی و طرح‌های سرمایه‌گذاری گفت: برای پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی که صاحبان آنها مسیرهای متعدد برای مطرح شدن در کارگروه ستاد تسهیل طی می‌کردند، شرایطی در این مرکز فراهم شده که به مشکلات آنها در یک مکان توسط چندین دستگاه اجرایی مرتبط رسیدگی شود.

وی افزود: مرکز شبانه روزی فوریتهای رسیدگی به واحدهای تولیدی از سوی وزارت کشور در ۲۸ استان راه‌اندازی شده و همه دستگاه‌های اجرایی که در تولید نقش دارند، نمایندگان خود را در این مرکز مستقر می‌کنند.

رسولیان ادامه داد: متعهد می‌شویم به محض اینکه پرونده‌ای در این مرکز نیاز به برگزاری نشست کارگروه ستاد تسهیل داشت، بلافاصله این نشست را برگزار و به مشکل آن واحد رسیدگی کنیم.

وی گفت: علاوه بر آن، خراسان رضوی به صورت خودجوش کلینیک صنعت را با محوریت شرکت شهرکهای صنعتی و همکاری بسیج و سپاه امام رضا (ع) برای بررسی مشکلات واحدهای راکد و نیمه راکد راه‌اندازی کرده است که تاکنون نشستهای این کلینیک در دو شهرک توس و کلات برگزار و به مشکلات واحدهای تولیدی رسیدگی شده است.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: در تلاش هستیم برنامه ریزی مشخصی برای راه‌اندازی واحدهای نیمه راکد و راکد در استان داشته باشیم و با برگزاری نشستهای هفتگی برای حل این مشکلات چاره جویی کنیم و بخصوص از ابزارهای اعتبارات ملی بیشترین بهره را بگیریم.

وی ادامه داد: از محل تبصره ۱۴ قانون بودجه سال جاری، تفاهم نامه‌ای با سازمان برنامه و بودجه کشور منعقد شده که در این تفاهم نامه ۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای بخش تولید در نظر گرفته شده بود و با پیگیریهای استاندار خراسان رضوی ۶ هزار میلیارد ریال دیگر نیز به این مبلغ افزوده شد تا به عنوان سرمایه در گردش و تسهیلات برای واحدهای تولیدی مورد استفاده قرار گیرد.

رسولیان گفت: طرحهای تولیدی خراسان رضوی در حوزه صنعت، کشاورزی و گردشگری که قابلیت دریافت این تسهیلات را داشتند به سازمان برنامه و بودجه معرفی شده‌اند.

وی همچنین با اشاره به رویکرد مثبت وزیر صنعت، معدن و تجارت در توسعه تولید و تامین نیاز بازار افزود: از زمان حضور رزم حسینی در این وزارتخانه، اختیارات بسیار در حوزه صنعت، معدن و بازار به استانها تفویض شده که به زودی شاهد وضعیت بهتری در این بخشها خواهیم بود.

در این نشست مشکلات هفت طرح تولیدی در حوزه‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری در زمینه صدور گواهی پایان کار، تسریع در بازگشایی شهرک حمل و نقل، استمهال بلندمدت بدهی، مشکل مالیاتی، گرفتن مهلت برای پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی، تفویض اختیار پرداخت تسهیلات رونق تولید به کمیته بررسی و تعیین دستگاه نظارتی، مطرح و راهکارهای لازم برای آنها اتخاذ شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.