مشاور اسد: توافقنامه نظامی با تهران، اولین گام برای مقابله با قانون سزار آمریکا است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  مشاور اسد: توافقنامه نظامی با تهران، اولین گام برای مقابله با قانون سزار آمریکا است
0 Comments
مشاور اسد: توافقنامه نظامی با تهران، اولین گام برای مقابله با قانون سزار آمریکا است

[ad_1]

شعبان در گفت وگوی تلفنی با شبکه “المسیره” یمن افزود: همانگونه که محاصره ایران را قوی‌تر کرد، سوریه نیز این توانایی را دارد که این محاصره را به فرصت تبدیل کرده و قوی‌تر شود.

سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سپهبد علی عبدالله ایوب جانشین فرمانده نیروهای مسلح و وزیر دفاع سوریه روز چهارشنبه در دمشق توافقنامه جامع همکاری نظامی میان دو کشور را امضا کردند.

توافق نظامی امضا شده میان دو کشور برای  گسترش همکاری نظامی و امنیتی در عرصه‌های فعالیت نیروهای مسلح دو کشور و ادامه هماهنگی های آنها است.

شعبان تحریم‌های آمریکا در چارچوب قانون موسوم به سزار را غیر قانونی و آن را اقدامی مجرمانه علیه مردم سوریه دانست.

مشاور رییس جمهوری سوریه با بیان این که “دمشق گزینه‌های زیادی برای مقابله با قانون سزار در داخل کشورش دارد” افزود: ما بار دیگر به کشاورزی برخواهیم گشت.

وی همچنین از دیگر اقدامات سوریه برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا را افزایش سطح همکاری با دیگر کشورهای محور مقاومت دانست و افزود: روابط خود با محور شرق مانند چین و روسیه را تقویت می‌کنیم.

شعبان ادامه داد:ادامه محاصره و جنگ علیه کشورهای مقاومت همبستگی این کشورها را بیشتر خواهد کرد.

نمایندگان مجلس سنای آمریکا دسامبر ۲۰۱۹  قانون سزار را تصویب کردند و دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده نیز آن را ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ امضا کرد و این قانون ۲۸خرداد/۱۸ ژوئن به اجرا گذاشته شد.

به دنبال اجرای این قانون، دولت آمریکا ۳۹ شخصیت سوری از جمله رییس جمهوری سوریه و همسرش را به دلایل واهی تحریم کرد و همچنین افراد و سازمان‌های خارجی حامی پیمانکارانی که به نمایندگی از سوریه و کشورهای دوست این کشور فعالیت می کنند، مشمول این قانون‌است.

این تحریم‌ها علیه کمک کنندگان به سوریه برای تولید نفت ، تامین کنندگان نیازهای جنگی و فنی نیروهای این کشور نیز اعمال می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.