مسئول ستاد بزرگداشت صدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی منصوب شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  مسئول ستاد بزرگداشت صدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی منصوب شد
0 Comments
مسئول ستاد بزرگداشت صدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی منصوب شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس شورای اسلامی،  در حکم محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به نماینده مردم  تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس آمده است: نظر به اینکه در صدمین سال شهادت روحانی مبارز نماینده ادوار دوم و چهارم مجلس مشروطه، شهید محمد خیابانی قرار داریم، لازم است از تلاش‌های روشنگرانه و مبارزات حق‌طلبانه این روحانی آگاه و مصلح اسلامی در مقابله با استبداد داخلی و سلطه خارجی به صورت شایسته تجلیل شود.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایستادگی شجاعانه در مجلس دوم و نطق‌های آتشین و مخالفت سرسختانه با اولتیماتوم روس در کنار شهید آیت‌الله مدرس، همچنین قیام علیه قرارداد ننگین وثوق‌الدوله و رهبری مبارزات مردم تبریز و آذربایجان بخشی از تاریخ پرافتخار مبارزات مردم شریف ایران در دوره مشروطه است.

قالیباف تصریح کرد: بدین وسیله جنابعالی به عنوان مسئول ستاد بزرگداشت صدمین سالگرد شهادت شیخ محمد خیابانی منصوب می‌شوید تا نسبت به برگزاری همایش بزرگداشت این نماینده شجاع و عدالت‌خواه در تبریز و تهران اقدام کنید.

وی عنوان کرد: لازم است سازمان‌های دولتی و نهادهای فرهنگی و انقلابی به ویژه سازمان صدا و سیما و همچنین روابط عمومی مجلس شورای اسلامی همکاری لازم با این ستاد داشته باشند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.