مرغ Basking در پیری پیری شعله های آتش

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  مرغ Basking در پیری پیری شعله های آتش
0 Comments

[ad_1]

پیری پیری مرغ خوشمزه فست فود است که باعث می شود ناهار خود را فوق العاده.

چگونه آن را به آفریقای جنوبی?

پیری-پیری است کلمه سواحیلی برای آتش زا فلفل قرمز آفریقا – در درجه اول کسانی که از آنگولا و موزامبیک مستعمرات سابق پرتغال. چون از دریا طبیعت پرتغالی آن را نمیگیرد طولانی برای این نیش اندازه غلاف از آتش به راه خود را به لیسبون روی ادویه کشتی بازگشت از شرق.

کشت:

پیری پیری است که یک رقم از Capsicum frutescens یکی از منابع فلفل رشد می کند که هر دو وحشی و اهلی. این است که بسیار تند عضو فلفل دلمه ای سرده. آن رشد می کند در مالاوی و آفریقای جنوبی و غنا نیجریه و زیمبابوه و موزامبیک.

انواع فلفل قرمز?

پیری پیری است که انواع مختلفی از چشم پرنده, فلفل قرمز, فلفل قرمز بومی شرق و جنوب آفریقا. آن رشد کرده است در وحشی در آفریقا برای سال است و در حال حاضر کشت تجاری در اوگاندا مالاوی و زیمبابوه. آن رشد می کند به طور عمده در مالاوی و آفریقای جنوبی و غنا نیجریه و زیمبابوه و موزامبیک. آن است که کشت برای هر دو تجاری پردازش مواد غذایی و دارویی میباشد. کشت این انواع فلفل قرمز است که کار فشرده است.

ساخت سس:

پیری-پیری سس (استفاده به عنوان چاشنی و یا سرکه) توسط پرتغالی ها در مبدا و “به خصوص شایع در آنگولا و نامیبیا موزامبیک و آفریقای جنوبی”. آن است که از خرد کردن فلفل و مرکبات و پوست پیاز و سیر و فلفل و نمک و آب لیمو و برگ سرخ مایل به قرمز, فلفل قرمز و ریحان و پونه و ترخون.

Mainlanders هدر رفته هیچ زمان در تبدیل دامداری چیلس به یک همه کاره سس. آشپز با استفاده از آن به عنوان یک ترشی یک کوک مایع و نمک و فلفل. در واقع یک پیاده روی پایین یک گردشگاه در لیسبون و شما پیدا کردن بطری سس نارسایی رستوران جداول در همه جا. و هیچ تعجبی ندارد: آن را مناسب با میگو و مرغ و ماهی.

چگونه به طبخ ؟

اول حرارت فر را به 200 درجه C.

پوست و تقریبا ریز ریز کردن پیاز قرمز اضافه کنید و به مخلوط کن با 4 حبه سیر پوست کنده. اضافه کردن فلفل (ساقه حذف شده) فلفل قرمز مزه از 2 لیمو و آب لیمو 1. اضافه کردن سرکه, سس ووسترشر خوب خرج کردن از نمک و فلفل آن دسته از ریحان و جرعه طولانی نوشیدن آب است. حمله رعد اسا تا صاف.

بریده بریده گوشت کنار ران مرغ چند بار نم نم باران با روغن زیتون و فصل است. در یک تابه داغ طبخ مرغ تا طلایی در هر دو طرف. حذف و مرغ را کنار بگذارند.

تکه فلفل به نوار و به تابه اضافه کنید کاراکتر فلفل برای حدود پنج دقیقه. را کنار بگذارند. پور سس به تابه سپس تکه های مرغ و فلفل به سس و پراکنده sprigs از آویشن در بالا.

محل تابه را درون فر و طبخ کشف حدود 20 دقیقه یا تا زمانی که مرغ پخته را از طریق.

خدمت مستقیم از فر با یک طرف از سالاد و برنج و یا نان ترد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.