مرد ثروتمند در پارادوکس ماشین.

0 Comments

وقتی می بینید کسی در حال رانندگی یک ماشین خوب است ، به ندرت فکر می کنید ، “وای ، مرد راننده این ماشین باحال است.” در عوض ، شما فکر می کنید ، “وای ، اگر من آن ماشین را داشتم مردم فکر می کردند که من خونسرد هستم.” ناخودآگاه یا نه ، اینگونه مردم فکر می کنند.

تناقض ثروت این است که مردم تمایل دارند که آن را به دیگران علامت دهند که باید مورد پسند و تحسین قرار بگیرند. اما در واقعیت ، این افراد دیگر شما را تحسین می کنند ، نه به این دلیل که فکر نمی کنند ثروت قابل تحسین است ، بلکه به این دلیل که آنها از ثروت شما صرفاً به عنوان معیار استفاده می کنند و تمایل دارند که مورد پسند شما واقع شوند.

این موارد ظریف نیست. در هر سطح درآمد و ثروت رواج دارد. در حال رشد تجارت افرادی است که به مدت 10 دقیقه جت های شخصی را در Tarma اجاره می کنند تا یک عکس سلفی در داخل جت برای اینستاگرام خود بگیرند. افرادی که از این عکسهای سلفی استفاده می کنند فکر می کنند بدون اینکه متوجه شوند که دوست ندارند شخصی که در واقع جت دارد بیش از این واقعیت که آنها یک جت برای عکسبرداری در آنجا تهیه کرده اند ، مورد علاقه او قرار نمی گیرند ، دوست خواهند داشت.

البته منظور این نیست که از دستیابی به ثروت صرفنظر کنیم. یا حتی اتومبیل های فانتزی – هر دو را دوست دارم. به رسمیت شناخته شده است که مردم به طور کلی آرزو می کنند که مورد احترام دیگران قرار بگیرند ، و فروتنی ، بخشندگی ، شعور و همدلی تمایل به احترام بیشتری نسبت به اتومبیل های سریع دارند.

4- تمایل به سازگاری با شرایط فعلی به گونه ای که پیش بینی خواسته ها و اقدامات آینده شما را دشوار می کند ، در نتیجه عدم توانایی در گرفتن پاداش های ترکیبی بلند مدت که از تصمیمات فعلی ناشی می شود.

هر پسر 5 ساله ای می خواهد وقتی بزرگ شود تراکتور رانندگی کند. سپس شما رشد می کنید و می دانید که رانندگی با تراکتور شاید بهترین حرفه نیست. بنابراین به عنوان یک نوجوان ، شما آرزو می کنید که وکیل باشید. بعد می فهمید که وکلا خیلی سخت کار می کنند و بندرت خانواده هایشان را می بینند. بنابراین شما پدر و مادر اقامت در خانه می شوید. سپس در سن 70 سالگی متوجه می شوید که باید پول بیشتری را برای بازنشستگی صرفه جویی کنید.

اوضاع عوض میشود. و تصمیم گیری طولانی مدت روانشناسی ثروت و کارآفرینی دشوار است وقتی دیدگاه شما در مورد آنچه در آینده می خواهید تغییر کند.

این به اولین قانون ترکیب برمی گردد: هرگز آن را به طور غیر ضروری قطع نکنید. اما چگونه می توانید یک برنامه پول را تغییر ندهید – مشاغل ، سرمایه گذاری ها ، هزینه ها ، بودجه و هر چیزی – وقتی برنامه زندگی شما تغییر می کند؟ سخت است. بخشی از دلیل موفقیت افرادی چون گریس گرونر و وارن بافت به این دلیل است که آنها دهه ها به آخر کار خود را انجام می دادند ، اجازه دادند که ترکیبات وحشی شوند. اما بسیاری از ما آنقدر در طول زندگی تکامل می یابیم که نمی خواهیم به همین کار ادامه دهیم برای دهها سال دیگر. یا هر چیزی نزدیک به آن بنابراین به جای یک طول عمر 80 ساله چیزی ، شاید پول ما چهار بلوک 20 ساله متمایز داشته باشد. در این شرایط کاملاً مؤثر نیست.

هیچ راه حلی برای این کار وجود ندارد. اما یک چیزی که من آموخته ام که ممکن است به شما کمک کند بازگشت به تعادل و فضای خطا است. فداکاری بیش از حد به یک هدف ، یک مسیر ، یک نتیجه ، از شما درخواست پشیمانی می کنید وقتی که شما آنقدر مستعد تغییر هستید.

5. تعصب مربوط به تاریخ خود را تحریک شده: تجربه های شخصی شما ممکن است 0.00000001 what از آنچه اتفاق می افتد در جهان است ، اما شاید 80 درصد از عملکرد شما فکر می کنم جهان است.

اگر در سال 1970 متولد شدید ، بورس سهام 10 برابر تعدیل شده برای تورم در نوجوانان و 20 سالگی خود را افزایش داد – سالهای قابل توجه جوان شما هنگام یادگیری دانش پایه در مورد چگونگی کار سرمایه گذاری و اقتصاد. اگر در سال 1950 متولد شدید ، همان بازار دقیقاً در هیچ کجای نوجوانان و 20 سالگی شما پیش رفت:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *