مخالفت چین با تحریم های یکجانبه آمریکا

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  مخالفت چین با تحریم های یکجانبه آمریکا
0 Comments
مخالفت چین با تحریم های یکجانبه آمریکا

[ad_1]

به گزارش ایرنا «وانگ ون بین» سخنگوی جدید دستگاه دیپلماسی خارجی چین شامگاه دوشنبه در یک نشست خبری در پکن گفت: چین با تحریم های  یکجانبه ایالات متحده نسبت به سایر کشورها بر مبنای قوانین یکجانبه و داخلی این کشور مخالف است زیرا آنها ناقض قوانین بین المللی و هنجارهای حاکم بر روابط بین الملل هستند و حقوق و منافع قانونی سایر کشورها را تضعیف و متزلزل می‌کنند.

«وانگ ون بین» سخنگوی جدید دستگاه دیپلماسی خارجی چین روز جمعه به این سمت منصوب شد و روز دوشنبه نیز نخستین کنفرانس خبری خود را برگزار کرد.

وی با اشاره به اینکه پکن از همکاری همه کشورها بر اساس قوانین مرسوم بین المللی حمایت می کند گفت: تحریم نه تنها یک راه حل نیست بلکه باعث افزایش مشکلات نیز می شود.

چین پیش از این نیز بارها با تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه کشورهای مختلف از جمهوری اسلامی ایران مخالفت کرده بود.

 

سیاسی کردن شیوع کرونا به حل مساله داخلی آمریکا کمکی نمی‌کند

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین اعلام کرد: مقصر دانستن چین، برچسب زدن و سیاسی کردن موضوع کرونا به حل مسائل داخلی آمریکا کمکی نمی‌کند.

“وانگ ون بین” در واکنش به اتهام زنی اخیر “مایک پمپئو” وزیر خارجه آمریکا علیه چین ابراز امیدواری کرد که آمریکا با برخورد مسئولانه با جان و سلامت مردم، نیروی خود را در مقابله با کرونا و تقویت همکاری بین المللی در این راستا متمرکز کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: سردبیر مجله علمی «لانست» چندی پیش با انتشار مقاله‌ای تاکید کرد که سازمان جهانی بهداشت و چین در ماه ژانویه شیوع کرونا را اعلام کرد اما در طول ۶ هفته پس از آن، برخی کشورها هیچ تدبیری در پیش نگرفتند که یک خطای غیر قابل جبران بود.

وی افزود: متهم کردن سازمان جهانی بهداشت و چین و روی آوردن به نظریه توطئه نیز یک اقدام نادرست دیگر به شمار می‌رود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *