محدودیت‌های کرونایی اصناف در تربت‌حیدریه اعمال می‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  محدودیت‌های کرونایی اصناف در تربت‌حیدریه اعمال می‌شود
0 Comments
محدودیت‌های کرونایی اصناف در تربت‌حیدریه اعمال می‌شود

[ad_1]

علی رستمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به استناد بند یک مصوبه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در شهرستان تربت حیدریه، ساعت کاری واحدهای صنفی این شهرستان در تمام گروههای شغلی به جز فروشگاههای بزرگ مواد غذایی، نانوایی‌ها، سوپر مارکتها، میوه و سبزی فروشی‌ها، مراکز  عرضه محصولات پروتئینی، واحدهای تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی و مراکز طبخ غذا از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر و عصر نیز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ شب تعیین شده است.

وی ادامه داد: طبق دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا، واحدهای صنفی در صورت تخلف به مدت یک ماه مهر و موم می شوند و فرد خاطی نیز پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی و تعزیراتی معرفی می‌شود.

فرماندار تربت‌حیدریه وضعیت این شهرستان را به لحاظ شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا بحرانی توصیف کرد و افزود: تنها راهکار مقابله با بیماری کووید ۱۹، مشارکت و همراهی بیش از پیش مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و خودداری از حضور در مراکز شلوغ و پرجمعیت است.

رستمی گفت: مدافعان سلامت با تمام توان و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود، در راه مبارزه با ویروس کرونا تلاش شبانه‌روزی می کنند و بهترین پاسداشت برای قدرانی از این افراد، استفاده از ماسک، شست و شوی مداوم دست‌ها و خودداری از حضور در مراکز شلوغ و پرجمعیت است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۶۸۲ هزار و ۴۸۶ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۵۹ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۳۸ هزار و ۲۹۱ تن رسیده است.
همچنین تاکنون ۵۲۰ هزار و ۳۲۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

 
 
 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.