لیگ کشتی ساحلی و آلیش راه‌اندازی می‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  لیگ کشتی ساحلی و آلیش راه‌اندازی می‌شود
0 Comments
لیگ کشتی ساحلی و آلیش راه‌اندازی می‌شود

[ad_1]

علی بازیار، مسوول کمیته کشتی‌های سنتی و ساحلی فدراسیون کشتی با حضور در محل سازمان لیگ با عبدالمهدی نصیرزاده رییس سازمان لیگ کشتی دیدار کرد.

در این نشست درباره راه‌اندازی لیگ در رشته‌های کشتی آلیش و کشتی ساحلی بحث و تبادل نظر صورت گرفت. قرار است به زودی آیین‌نامه این مسابقات تدوین و به هیات‌های استانی ابلاغ شود تا بدین ترتیب مقدمات برگزاری لیگ کشتی آلیش در بخش مردان و زنان و همچنین کشتی ساحلی در بخش مردان فراهم آید.

البته جلسات کارشناسی میان مسوولان سازمان لیگ و کمیته کشتی‌های سنتی و ساحلی ادامه خواهد داشت و به محض صدور مجوز شروع مسابقات از سوی ستاد مقابله با کرونا، زمان شروع لیگ آلیش و ساحلی اعلام می شود.

عبدالمهدی نصیرزاده در این نشست عنوان کرد: ما باید برای همه زیرشاخه‌های فدراسیون کشتی و همه ذائقه‌ها در سراسر کشور لیگ جداگانه‌ای داشته باشیم؛ به ویژه اینکه در رشته آلیش زنان هم فعال هستند. از سوی دیگر کشتی ساحلی جزو بازی‌های جهانی ساحلی بوده و به تازگی وارد المپیک جوانان هم شده است؛ حتی این رشته این شانس را دارد که در آینده جزو رشته‌های المپیکی قرار بگیرد، پس ضرورت دارد که به آن توجه کنیم. برگزاری لیگ قطعا منجر به توسعه کشتی ساحلی در سراسر کشور خواهد شد. لیگ کشتی آلیش نیز با توجه به طرفداران خاص خود در برخی مناطق کشور با استقبال خوبی مواجه می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *