لرستان پایانه صادرات محصولات کشاورزی ندارد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  لرستان پایانه صادرات محصولات کشاورزی ندارد
0 Comments
لرستان پایانه صادرات محصولات کشاورزی ندارد

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، یحیی ابراهیمی روز سه شنبه در جلسه شورای کشاورزی شهرستان سلسله در سالن همایش الغدیر فرمانداری سلسله، با بیان اینکه کشاورزی و توریسم محورهای توسعه در لرستان محسوب می شوند، اظهار داشت: استان لرستان با وجود منابع طبیعی بکر و خدادادی و نیروی انسانی مناسب متاسفانه از ریل توسعه خارج شده است.

وی با بیان اینکه شغل اصلی مردم لرستان بر پایه کشاورزی است، افزود: ۷۰ درصد اشتغال استان در بخش کشاورزی است.

وی با اشاره به نبود کارخانه ای بزرگ در ۲ شهرستان سلسله و دلفان، عنوان کرد: بایستی بر اساس پتانسیل های کشاورزی هر شهرستان برنامه ریزی کنیم و پیگیر تخصیص حق آبه این ۲ شهرستان برای توسعه بخش کشاورزی باشیم.

ابراهیمی با بیان اینکه حجم عمده ای از آب سد معشوره از طریق شهرستان های سلسله و دلفان تامین می شود، تصریح کرد: روستاهای این ۲ شهرستان در مخزن این سد قرار دارند اما تخصیص آبی ندارند که با پیگیری های صورت گرفته قول مساعد جهت تخصیص حقآبه این شهرستان ها گرفته شد.

 وی با اشاره به ظرفیت بالای لرستان در تولید گوشت مرغ گوشتی، گفت: در لرستان واحد تولید جوجه یک روزه نداریم که در این راستا پیگیری های لازم جهت ایجاد زنجیره تخم مرغ و تولید تخم مرغ و جوجه یک روزه در استان لرستان با بنیاد کوثر صورت گرفته است و با راه اندازی این واحد، اولین واحد تولید جوجه یک روزه غرب کشور متعلق به لرستان خواهد بود. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *