لجاجت ترامپ موجب ابتلای کارکنان انتخاباتی او به کرونا شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  لجاجت ترامپ موجب ابتلای کارکنان انتخاباتی او به کرونا شد
0 Comments
لجاجت ترامپ موجب ابتلای کارکنان انتخاباتی او به کرونا شد

[ad_1]

به گزارش بامداد سه شنبه شبکه سی ان ان، آزمایش دو تن از کارکنان کارزار انتخاباتی ترامپ که در روز شنبه در شهر تولسا ایالت اوکلاهما برگزار شد، مثبت اعلام شد.  

کمپین انتخاباتی ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد: با آزمایش مجدد از همه دست اندرکاران انتخاباتی، ابتلای دو تن از افراد تیم به ویروس کرونا تایید شد. این افراد در حالی به کرونا مبتلا شده‌اند که در تمام مدت برگزاری کارزار انتخاباتی در شهر تولسا از ماسک محافظتی صورت استفاده می‌کردند.  

“تیم مورتاف” مدیر روابط عمومی کمپین ترامپ به سی ان ان گفت: پس از مثبت اعلام شدن آزمایشات این افراد، کمپین بلافاصله پروتکل‌های قرنطینه و ردیابی تماس‌ها را فعال کرده است.  

ابتلای دو تن از کارکنان کمپین ترامپ به ویروس کرونا در حالی اطلاع رسانی می‌شود که ساعاتی پیش از برگزاری کمپین انتخاباتی ترامپ در تولسا مقامات برگزار کننده این مراسم از ابتلای شش نفر از کارکنان به ویروس کرونا خبر داده بودند.  

ترامپ در حالی کمپین انتخاباتی خود را روز شنبه در شهر تولسا برگزار کرد که پیش از این مقامات بهداشتی آمریکا شدیدا با برگزاری چنین تجمعاتی مخالفت خود را اعلام کرده و بر این باورند که با توجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال از سر گرفته شدن موج دوم بیماری کووید ۱۹، برگزاری این مراسمات موجب به خطر افتادن سلامت مردم خواهد شد.  

طبق برنامه‌های پیشین ترامپ قرار بود کارزارهای انتخاباتی وی در نوزدهم ژوئن (۳۰ خردادماه) مصادف با روز «آزادی برده‌داری» در آمریکا برگزار کند اما با وجود ادامه اعتراض‌ها به نژادپرستی در سراسر آمریکا که با قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست به دست پلیس سفید پوست آمریکایی جرقه آن زده شد، تصمیم خود در برگزاری نخستین کارزار انتخاباتی‌اش که مصادف با روز آزادی برده‌داری در آمریکا بود را از بیم شدت گرفتن خشم عمومی به تعویق انداخت.  

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که قرار است در سوم نوامبر ۲۰۲۰ (سیزدهم آبان ۱۳۹۹) برگزار شود.  
 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.