قزوین و تجربه دومین ترسالی

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  قزوین و تجربه دومین ترسالی
0 Comments
قزوین و تجربه دومین ترسالی

[ad_1]

یوسف شیخ الملوکی روز یکشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: بیشترین رشد بارندگی ها در استان قزوین با ۶۶ درصد مربوط به بوئین زهرا بوده است.

مدیرکل هواشناسی قزوین با بیان اینکه قزوین امسال از استان هایی با وضعیت مطلوب از لحاظ بارندگی به شمار می رود،گفت: سال جاری در آبیک ۴۰ درصد، در تاکستان ۳۷ درصد و در قزوین نیز شاهد رشد ۲۴ درصدی بارندگی ها بوده ایم.

وی یادآور شد: در سال زراعی جاری براساس داده های حاصل از فعالیت ۹ ایستگاه سنجش هوا در استان قزوین میزان بارندگی نقطه ای در معلم کلایه الموت ۵۰۳ میلیمتر، آوج ۴۸۶ میلمتر،رازمیان ۳۹۵ میلیمتر،آبیک ۳۹۴ میلیمتر، کوهین ۳۷۰ میلیمتر، قزوین ۳۷۷ میلمیتر،سیردان ۳۳۴ میلیمتر، بوئین زهرا ۳۴۱ میلمیتر و تاکستان ۳۱۱ میلیمتر بوده است.

این مسوول گفت: براساس پهنه بندی بارش ها که مبنای مطالعات و پژوهش های هواشناسی است، میزان بارش ها در کل استان قزوین برای امسال ۴۱۲ میلیمتر بوده که نسبت به میانگین دوره بلند مدت به لحاظ درصد رشد ۳۵ درصدی و به لحاظ میزان رشد ۱۰۷ میلمیتری را نشان می دهد.

مدیرکل هواشناسی قزوین افزود: با وجود قرارگیری در دوره ترسالی براساس بررسی های انجام شده شاهد افزایش دما نسبت به میانگین دوره بلند مدت در استان قزوین و البته کل کشور هستیم.

وی اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد نسبت به آمار بلند مدت رشد ۳.۵ درجه ای دمای هوا را در استان شاهد هستیم که این موضوع بر مصرف آب و انرژی تاثیر می گذارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *