قاضی‌زاده: قرارداد بدی با ویلموتس امضا شد / چه فردی مدیریت فدراسیون ورشکسته را قبول می‌کند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  قاضی‌زاده: قرارداد بدی با ویلموتس امضا شد / چه فردی مدیریت فدراسیون ورشکسته را قبول می‌کند
0 Comments
قاضی‌زاده: قرارداد بدی با ویلموتس امضا شد / چه فردی مدیریت فدراسیون ورشکسته را قبول می‌کند

[ad_1]

«سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی» نماینده مجلس شواری اسلامی با حضور در برنامه فوتبال برتر در خصوص محکوم شدن فدراسیون فوتبال به پرداخت غرامت ۶ میلیون ۲۰۰ هزار یورویی به «مارک ویلموتس»، اظهار داشت: موضوع قرارداد ویلموتس تبدیل به پرونده ویژه در تاریخ ورزش ایران شده است. مفاد قرارداد را سال گذشته متوجه شدم که متاسفانه پیوسته از سوی مسوولان تکذیب می‌شد.

وی افزود: در گذشته که در این برنامه بودم، فدراسیون اطلاعیه‌ای داد که صحبت‌های ما تکذیب شد اما در واقع همه این صحبت‌ها اتفاق افتاد. آن زمان مواردی در خصوص قرارداد و متن فسخ آن مطرح کردیم. جالب است آن موارد که سوخته بود را دوستان می گفتند که داریم به طرف مقابل خوراک می دهیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آن چیزی که واقعیت دارد این است که آقایان باید بپذیرند قرارداد بدی نوشته‌اند و از افراد حقوقی توانمند استفاده نکردند. باید افرادی که از این قرارداد سود برده‌اند، مشخص شوند. مگر می‌شود پیوسته شاهد اینگونه ماجراها باشیم و افرادی سودی نبرند؟

قاضی‌زاده تصریح کرد: سکوت کردیم و منتظر بودیم تا دفاعیات فدراسیون انجام شود و فضا نبود تا با وکیل فدراسیون صحبت کنیم. مشخص است توافقی بین فدراسیون و ویلموتس شکل نگرفته و این مربی سقف حقوق و غرامت را خواستار شده و حتی یک یورو هم تخفیف نداده است.

وی ادامه داد: در مورد این قرارداد، دریافتی‌ها و مسائل مختلف با وزیر ورزش و مسوولان وقت فدراسیون صحبت کردیم که دوستان در فدراسیون اعلام کردند باعث افتخار است که فقط سه ماه غرامت خواهیم داد.

نماینده مجلس شواری اسلامی با بیان اینکه در دادگاه عالی ورزش دیگر نمی توان با تک قاضی پیش رفت، گفت: باید تیمی تشکیل شود که هزینه رفت و آمد و ساعتی باید به آنان پول پرداخت کرد. رای این دادگاه شاید ۹ ماه تا یک‌سال دیگر اعلام شود و هفته ای ۶ هزار و ۵۰۰ یورو به آن اضافه می شود. پس ما عدد بسیار سنگینی حدود ۶۰۰ هزار تا یک میلیون دیگر هم باید هزینه دادگاه کاس کنیم.

قاضی‌زاده تصریح کرد: فشار روی تیم حقوقی جوان فدراسیون زیاد بود و حتی آنان یک مرتبه استعفا دادند. وکلایی را می شناسم که این پرونده را قبول نکردند، چراکه مفاد قرارداد چیزی به نفع ما ندارد که برای آن بجنگیم. آن تیم خارجی حقوقی هم که حرف در خصوصش زیاد است که به طور متعدد با ایرانی ها کار می کند که باید شرایط آن نیز بررسی شود.

وی افزود: وقتی سرمربی با تیم قدرتمندی از وکلا می‌آید مشخص است که سوء نیت دارد و برای کار کردن نیامده است. قصد او کندن پول از کشور ما بوده و تعصبی نداشته و بازیکنان تیم ملی عنوان کردند که از باخت اصلا ناراحت نبود. ویلموتس دلسوز نبود و آمد از این منبع مالی باتوجه به شرایط قرارداد، با خیال آسوده استفاده کند. این قرارداد عبرت باشد و از آن درس بگیریم.

نماینده مجلس ادامه داد: از مسوولان می خواهیم با مقصران چنین پرونده‌ای با این رقم بالا، اقدام قضایی لازم را داشته باشند. می‌توان افرادی که این قرارداد را امضا کرده‌اند را معرفی کرد و با آنان برخورد لازم را داشت.

وی گفت: این رقم از سال‌ها بودجه تمام ۵۲ فدراسیون ورزشی ما بیشتر است. ردیف اعتبارات وزارت ورزش را می دانیم. سوال این است با جیب خالی چنین قراردادی امضا شده است. کشور ما حساب و کتابی دارد که در همه زمینه‌ها نظارت می‌شود. ما برابر مردم ایران مسوولیت هستیم و افراد باید برابر دادگاه قضایی پاسخ بدهند.

نماینده مجلس شواری اسلامی ادامه داد: هیچ فردی از این رای فیفا خوشحال نیست و آرزو داریم که فدراسیون در دادگاه عالی ورزش برنده شود. اما باید درس بگیریم تا از این قراردادها در آینده امضا نشود. نگران هستم چه مدیری راضی می‌شود ریاست یک فدراسیون ورشکسته و ویران را تحویل بگیرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *