فعالیت مهدهای کودک خراسان رضوی از سر گرفته می‌شود

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  فعالیت مهدهای کودک خراسان رضوی از سر گرفته می‌شود
0 Comments
فعالیت مهدهای کودک خراسان رضوی از سر گرفته می‌شود

[ad_1]

غلامحسین حقدادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعطیلی مهدهای کودک طی حدود چهار ماه گذشته خسارات فراوان به این مراکز و شاغلان این حوزه وارد کرد.

وی ادامه داد: با هدف تامین سلامت کودکان، مهدهای کودک موظفند از امروز عملیات ضدعفونی را پیش از روز بازگشایی انجام و مراتب را به اطلاع والدین برسانند.

معاون اداره ‌کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده کارکنان از ماسک، عدم ورود کارکنان و کودکان مشکوک به ابتلا به کرونا و ضدعفونی روزانه مهد از جمله محورهای اصلی بهداشتی است که باید رعایت شود.

وی جمعیت کودکان را در خراسان رضوی ۱۰ درصد جمعیت کودکان ایران اعلام و بیان کرد: هزار و ۳۰۰ مهد کودک در این استان مجوز فعالیت دارند و از این حیث خراسان رضوی رتبه نخست را در کشور دارد. 

حقدادی افزود: در کل کشور ۱۵ هزار و ۲۷ واحد مهد کودک زیر نظر سازمان بهزیستی فعالیت دارد. 

وی ادامه داد: “کودکی” مهمترین دوره برای شکوفایی هر انسان و اساسی‌ترین پایه تامین سلامت جسمی و روانی در دوره‌های بعدی زندگی است بنابراین مهدهای کودک با هدف کمک به رشد همه‌جانبه کودکان و شکوفایی استعدادها و علائق آنها شکل گرفته‌اند. 

معاون امور اجتماعی اداره ‌کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: مجموع این ملاحظات و بایسته‌های فرهنگی و اجتماعی سبب شده است نظارت و ارزیابی فعالیت‌ها و شرایط مهدهای کودک از اهمیت بسیار برخوردار باشد.

وی افزود: خراسان رضوی علاوه بر رتبه نخست در زمینه تعداد مهدهای کودک، رتبه نخست کشور در تعداد مهدهای حاشیه شهر را نیز دارد.

حقدادی ادامه داد: ۳۰۰ مهد کودک  با ۱۳ هزار کودک در مناطق حاشیه‌ای کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد فعالیت دارد. 
وی گفت: در مجموع ۸۰ هزار کودک در استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی از خدمات مهدهای کودک برخوردارند. این تعداد حدود ۱۳ درصد از کل کودکان را در کشور تشکیل می‌دهند. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۱۸۰ هزار و ۱۵۶ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان هشت هزار و ۵۸۴ نفر را در کشور گرفته است. 

همچنین تاکنون ۱۴۳ هزار و ۶۶۳ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.