فرماندار زنجان: تغییر سبک زندگی مهمترین عامل پیشگیری از ابتلا به کرونا است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  فرماندار زنجان: تغییر سبک زندگی مهمترین عامل پیشگیری از ابتلا به کرونا است
0 Comments
فرماندار زنجان: تغییر سبک زندگی مهمترین عامل پیشگیری از ابتلا به کرونا است

[ad_1]

رضا عسگری شامگاه چهارشنبه در جلسه تشکل ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در استانداری زنجان، اظهار داشت: با توجه به هشدارها، کرونا چندسالی میهمان جامعه جهانی است از این رو با کشف واکسن و دسترسی مردم به آن باز هم چاره ای جز تغییر در سبک زندگی نداریم.
وی با تاکید بر تغییر در سبک برگزاری سوگواره، جشنواره، عروسی و مجالس، تصریح کرد: در مواجهه با این بیماری نه وحشت خوب است و نه بی تفاوتی که همین بی تفاوتی سبب شیوع موج دوم کرونا شد.
این مسوول با تاکید بر نقش تشکل‌ها در آموزش و فرهنگ سازی اقدامات پیشگیرانه در ابتلا به بیماری، ابراز کرد: در زمینه ویروس کرونا ظرفیت دستگاه ها و نیروهای خدمات رسان تا حدی کشش مقابله دارند و در مورد بیماری کرونا فاصله گذاری اجتماعی کمک کننده بوده و لازمه آن تغییر سبک زندگی است.
وی با ارزیابی رفتارهای اجتماعی روزمره مردم با وجود هشدارهای مختلف از مراجع مربوطه مبنی بر رعایت فاصله گذاری در مراکز خرید، یادآور شد: با وضعیت موجود پیش بینی می شود در موج سوم بیماری که گفته شده از پایان شهریور آغاز می شود کف مبتلایان حداقل ۲۰۰ نفر باشد.
فرماندار زنجان افزود: با توجه به ظرفیت محدود تخت های بیمارستانی در استان در موج سوم بیماری در کمترین زمان ممکن تخت ها پر می شود.
وی ابراز کرد: در روزهای پیش رو نیاز داریم دوستان ما در سازمان های مردم نهاد با تمام ظرفیت با همان شور آغاز بیماری، این بار هدفمندتر در مدیریت موج سوم یاریگر ما باشند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.