فرصت‌های فضای مجازی در اولویت کار مسوولان دانشگاهی قرار گیرد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  فرصت‌های فضای مجازی در اولویت کار مسوولان دانشگاهی قرار گیرد
0 Comments
فرصت‌های فضای مجازی در اولویت کار مسوولان دانشگاهی قرار گیرد

[ad_1]

به گزارش روز شنبه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام مصطفی رستمی در جلسه هیات رییسه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با دفاتر این نهاد در مراکز آموزش عالی استان آذربایجان شرقی به فضای جدید به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: نزدیک ۱۰ ماه است که با کرونا سپری می‌کنیم و با شکل جدیدی از میدان هایی که پیش از این در مورد آن تمرکز و تجربه ای نداشتیم، مواجه شدیم و به یک باره فضاهای حضوری و میدان‌های حضوری و فیزیکی حذف شد.

وی ادامه داد: فضا کاملاً وارد عرصه مجازی شده است و ما هم تهدید هایی را در این فضا از قبل داشتیه ایم که باید در دفع تهدیدها و تبدیل آنها به فرصت کار کنیم و هم فرصت سازی ها و اقداماتی که تا به حال با آن مواجه نبودیم باید در این میدان کشف کنیم و هم برای آن طرح داشته باشیم و اقدام عملیاتی به‌دنبال آن انجام شود.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: در فضای مجازی نکته جدیدی که باید به آن بپردازیم،  این است که بخش سرمایه اجتماعی دین، حوزه و انقلاب و نظام را مورد هدف قرار گرفته است و جایی که باید در آن دفاع صورت بگیرد همینجا است، مجموعه فعالیت های انقلابی و جهادی که در گزارش ها آمده است باید به شکل کامل و جامع در این فضاها ارائه شود و این موضوع یکی از انتظارات ما از همکاران استانی است.

رستمی با تاکید بر افزایش موضوعات معرفت افزایی در محیط دانشگاه ادامه داد: موضوع بعدی فضای معرفتی است که در محیط دانشگاه باید اتفاق بیفتد و در بحث فضای معرفتی هم شبهات متوجه این موضوع است و هم ظرفیت پاسخ در این حوزه باید به فعلیت در بیاید و آماده شود و فعالیت‌هایی که در حوزه معرفت افزایی و کار بنیادی و معرفتی و مورد نیاز مخاطبین است باید در فضای استان تعریف بشود.

وی افزود: توجه به بیانیه گام دوم و موضوع مواظبت از تشکل‌های دانشجویی انقلابی موضوع مهمی است و این ارتباط صمیمانه و پدرانه حفظ بشود و همچنین اقداماتی صورت بگیرد که در فضای غیر حضوری تشکل‌ها آسیب نبینند و تشکل ها بتوانند با فعالیت های خودشان ادامه به حیات خودشان ادامه دهند.

به گزارش ایرنا، جلسه هیات رییسه نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها هر هفته در راستای اهداف این نهاد با یک استان برگزار می شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.