عملکرد بسیج کیش در مهار کرونا،‌ الگویی برای کشور است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  عملکرد بسیج کیش در مهار کرونا،‌ الگویی برای کشور است
0 Comments
عملکرد بسیج کیش در مهار کرونا،‌ الگویی برای کشور است

[ad_1]

در این دیدار،‌ غلامحسین مظفری بسیج را نقطه شروع تجربه مدیریتی خود دانست و افزود: نخستین چیزهایی که یاد گرفتیم در بسیج بود و این افتخاری برای ما به حساب می‌آید.

وی با یادآوری دوران جنگ خاطرنشان کرد: اگرچه در همه جای دنیا از جنگ به عنوان یک تجربه تلخ یاد می‌شود اما در کشور ما چون با معنویت و تفکری که امام (ره) مبدعش بود همراه شد، به یک عامل متحول کننده تبدیل شد. در همین دوران جنگ که نظم ارتش برهم ریخته و هنوز سپاه شکل نگرفته بود،‌ با سیل جمعیتی مواجه شدیم که هنوز آموزش خاصی هم ندیده بود اما در قالب ساختاری قرار گرفت که قوی‌ترین ارتش‌های دنیا هم در برابر آن به زانو در آمدند.

مظفری بسیج را به معنای عام خود یک تفکر دانست و گفت: بسیج با اعتقادات دینی مردم همراه است، و متکی به ایمان و اخلاص مردمی است  و به علت تلفیق با همین باورها، در بسیاری از عرصه‌ها و در هنگام مشکلات پیش‌روی کشور و مردم وارد میدان شده و از این نظر یک الگوی کارآمد به حساب می‌آید؛ از بسیج سازندگی تا بسیج اقشار و حرکت‌های جهادی در مقابله با سیل و زلزله و..بسیج همواره موفق عمل کرده است.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش به ورود بسیج با هدف مهار کرونا در جزیره اشاره کرد و گفت: کیش اولین منطقه‌ای در کشور بود که بسیج آن برای مقابله با شیوع کرونا وارد میدان شد و توانست  به الگویی برای سراسر کشور تبدیل شود. 8 پایگاه در کیش توسط بسیج تشکیل شد که به طور دقیق وضعیت محلات و مناطق را مورد بررسی قرار می‌داد. هنوز هم در این شرایط سخت بیش از گذشته نیازمند کمک بسیج هستیم.

مظفری وضعیت کیش از نظر ابتلا به کرونا را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه وضعیت کیش در حال حاضر زرد و مطلوب است و در این وضعیت فعالیت‌های اقتصادی ما تدوام پیدا خواهد کرد. با این حال برخی‌ها اصرار دارند وضعیت کیش را قرمز و خطرناک عنوان کنند!

مظفری در ادامه افزود: با وجود آن که کشور شرایط سختی را از نظر کرونا تجربه می‌کند اما در حال حاضر ما در حال غربالگری هستیم و بیش از 9 هزار تست پی سی ار گرفته شده است که کار آسان و کم هزینه‌ای نیست.

در ادامه فرمانده سپاه کیش، بسیج را خانه مسئولان دانست و گفت: عرصه‌های رزمی و نظامی درصد پائینی از فعالیت‌های بسیج را تشکیل می دهد و در عرصه سازندگی خدمات زیادی به کشور ارائه کرده است.

سرهنگ شهداد کناری در خصوص نقش بسیج در مقابله با کرونا در کیش گفت: از ابتدای اپیدمی عملکرد جزیره کیش زبانزد خاص و عام بود و با مدیریت عالی ستاد بحران و شورای سلامت توانستیم به وضعیت سفید برسیم. در طی این مدت توسط بسیج بیش از 100 هزار مورد سرکشی از وضعیت قرنطینه‌های خانگی انجام شده و علاوه بر تهیه بیش از 4 هزار بسته معیشتی با کمک خیران، 15 هزار خرید مایحتاج و  خدمات اداری به کسانی که امکان حضور در اجتماع را نداشتند ارائه شده است.  

در ابتدای این جلسه نیز معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، بسیج را یادگار معمار کبیر انقلاب و پیرو همیشگی مقام معظم رهبری دانست و گفت: سازمان یافته‌ترین، بابرنامه‌ترین و مسئولیت‌شناس‌ترین نیروهای خدوم و مردمی،‌ بسیج را خانه خودشان می‌دانند و از همین‌رو بسیج توانسته عمق اجتماعی بالایی پیدا کند و به یکی از الگوهای سرآمد حرکت‌های مردمی در اقصی نقاط جهان تبدیل شود.

شایان ذکر است در پایان این دیدار،‌ با اهدای لوح سپاس، از زحمات سرهنگ کناری تقدیر شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.