عصبانیت هوک از پایان تحریم تسلیحاتی ایران

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  عصبانیت هوک از پایان تحریم تسلیحاتی ایران
0 Comments
عصبانیت هوک از پایان تحریم تسلیحاتی ایران

[ad_1]

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، «برایان هوک»  پنجشنبه شب در گفت‌ و گو با شبکه خبری اسکای نیوز عربی افزود: اشتباه بزرگی خواهد بود که تحریم تسلیحاتی در موعد مقررش پایان یابد؛ زیرا که وجود این تحریم برای امنیت و صلح در خاورمیانه مهم است.

وی بیان کرد: ۲ حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در کنگره از تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران حمایت می‌کنند.

مسوول گروه اقدام علیه ایران اضافه کرد: آمریکا متن مضمونی را در این رابطه در میان تعدادی از کشورها در شورای امنیت توزیع کرده است و با کشورهایی در منطقه نیز همکاری می‌کند که در مقابله با آنچه که او تجاوزات ایران خوانده، ایستادند.

وی مدعی شد: مهم است که کشورهایی مانند چین و روسیه [صدای] کشورهایی را در خاورمیانه که از سوی ایران و نیروهای نیابتی‌اش بارها مورد هجوم قرار گرفته‌اند بشنوند.

هوک تاکید کرد، آخرین چیزی که خاورمیانه به آن نیاز دارد سرازیر شدن تسلیحات بیشتر به ایران است.

این مقام دولت ترامپ همچنین گفت: مهم است که ایران به سلاح هسته‌ای دست نیابد و رییس جمهور دونالد ترامپ تاکید کرده، تا زمانی که او در قدرت است، تهران هرگز به آن دست نخواهد یافت.

وی افزود: ایران غنی‌سازی اورانیوم و نیز غلظت اورانیوم غنی‌شده را افزایش داده است.

هوک از کشورهای جهان خواست تا از پیشنهادهایی که دولت ترامپ ۲ سال قبل مبنی بر اجازه ندادن به ایران برای غنی‌سازی اورانیوم حمایت کنند.

مسؤول گروه اقدام علیه ایران در پایان مدعی شد: نیمی از کشورهای جهان اورانیوم غنی سازی نمی‌کنند و بنابراین ایران نیازی به غنی سازی اورانیوم ندارد اگر که سلاح هسته‌ای نمی‌خواهد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *