طارمی: فضای تیم ملی نسبت به زمان «ویلموتس» تغییر کرده است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  طارمی: فضای تیم ملی نسبت به زمان «ویلموتس» تغییر کرده است
0 Comments
طارمی: فضای تیم ملی نسبت به زمان «ویلموتس» تغییر کرده است

[ad_1]

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، «مهدی طارمی» در گفت و گویی که سایت فدراسیون فوتبال منتشر کرد درباره اردوی ملی‌پوشان در ازبکستان و ترکیه، اظهار داشت: به دلیل شرایطی که در دنیا به وجود آمده و بیماری کرونا، شرایط پروازی برای لژیونرها و بازیکنان لیگ برتر ایران و جمع کردن ملی‌پوشان در این شرایط دشوار بود. به همین دلیل با کمی تاخیر به اردو اضافه شدیم. به دلیل فرصت کمی که داشتیم بیشتر به شکل تئوری توانستیم همدیگر را بشناسیم.

مهاجم تیم ملی ادامه داد: واقعیت این است که فضای تیم ملی نسبت به گذشته و در زمان «مارک ویلموتس»  عوض شده است. بازیکنان جدیدی که آینده فوتبال ایران هستند به اردو آمده‌اند و به جمع بازیکنان باتجربه اضافه شده‌اند. علاوه بر این بازیکنانی مثل «علیرضا جهانبخش»، «مرتضی پورعلی گنجی»  و «علیرضا بیرانوند» آسیب دیده‌اند و نتوانستند در این اردو حضور داشته باشند.  

وی درباره پیروزی تیم ملی مقابل ازبکستان نیز گفت: بازی خوبی مقابل ازبکستان انجام دادیم. اینکه سرمربی تیم ملی این شجاعت را داشت که آنچه خودش مدنظر دارد را پیاده کند، ستودنی است و حُسن بزرگی محسوب می‌شود. اسکوچیچ به سیستم‌های گذشته اتکا نکرده و یک سیستم جدید را به تیم ملی آورده است. قاعدتا چند اردو طول می‌کشد که نفرات جدید همدیگر را به خوبی بشناسند. خوشحالم دیدار نخست اسکوچیچ با پیروزی تیم ملی همراه شد.

طارمی درباره جلسات پی در پی اسکوچیچ با ملی‌پوشان در اردو، خاطرنشان کرد: اسکوچیچ به شدت مشتاق یاد دادن است و ما هم مشتاق یادگیری. او همین دیروز می‌گفت هر سوالی که دارید و هر جایی را که فکر می‌کنید متوجه نشده‌اید را در هر زمانی می‌توانید از من بپرسید. اسکوچیچ انگیزه و انرژی مثبت زیادی دارد و همین انرژی را به بازیکنان منتقل می‌کند. اسکوچیچ حتی موقع صرف نهار و شام هم بین بازیکنان می‌آید و توضیح می‌دهد. او اشتیاق زیادی به فعالیت دارد و برخلاف مربی قبلی که اصلا برایش مهم نبود چه اتفاقی می‌افتد با برنامه مباحث را پیش می‌برد.

وی درباره کمپ ترکیه اظهار داشت: در ازبکستان بودیم که خبردار شدیم چند بازیکن مالی کرونا گرفته‌اند. به همین دلیل این سفر با مشکل روبرو شد و با کمی تاخیر وارد ترکیه شدیم. در ترکیه تمرینات منظمی داشتیم و دوشنبه شب خبر رسید متاسفانه بازیکنان مالی کرونا گرفته‌اند. طبق قوانین فیفا باید به ترکیه می‌آمدیم تا در صورتی که شرایط برگزاری مسابقه مهیا می‌شد به میدان می‌رفتیم.

مهاجم تیم ملی خاطرنشان کرد: برپایی این اردوها کمک بسیار خوبی برای تیم ملی است. به طور قطع شناخت مربی تیم ملی در این اردوها از بازیکنان بیشتر می‌شود. به نظر من مسیر صعود به جام جهانی از دل چنین اردوهایی بیرون می‌آید.

طارمی در پایان گفت: خوشحالم در سال‌های اخیر به شکل مداوم در اردوهای تیم ملی حضور داشتم. این برای من افتخار بزرگی است. تا جایی که توانستم، بیشترین انرژی را برای موفقیت تیم ملی گذاشتم. از این به بعد هم تلاش می‌کنم برای تیم ملی بهترین باشم. از فدراسیون فوتبال و به ویژه «مهدی محمدنبی» دبیرکل فدراسیون کمال سپاس را دارم که به رغم همه مشغله‌ها در اردوی ترکیه کنار ما حضور داشتند و این موضوع باعث دلگرمی ملی‌پوشان بود. در نهایت امیدوارم شر بیماری کرونا از سر همه دنیا کم شود و زندگی به روال عادی خود بازگردد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.