صندوق بین‌المللی پول: کرونا به اقتصاد جهان ۱۲ تریلیون دلار آسیب می‌زند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  صندوق بین‌المللی پول: کرونا به اقتصاد جهان ۱۲ تریلیون دلار آسیب می‌زند
0 Comments
صندوق بین‌المللی پول: کرونا به اقتصاد جهان ۱۲ تریلیون دلار آسیب می‌زند

[ad_1]

«کریستینا گئورگیوا» جمعه شب در گفت وگو با شبکه الجزیره قطر افزود: تأثیر کرونا بیشتر بر کشورهایی که وضع شکننده‌ای دارند خواهد بود و اقتصاد این کشورها حدود ۱۳ درصد کوچکتر خواهد شد.  

وی در خصوص لبنان نیز اظهار کرد: این کشور در شرایط اقتصادی بسیار سختی قرار گرفته و برای عبور از بحران، نیاز به انجام اصلاحات دارد.

مدیرکل صندوق بین‌المللی پول بیان کرد: از لبنانی‌ها می‌خواهم که برای وحدت هدف، تلاش کنند تا اقدامات لازم را برای بازگرداندن تعادل به اقتصادشان اتخاذ کنیم.

گئورگیوا تأکید کرد: ما به گفت وگو با دولت لبنان ادامه خواهیم داد؛ هرچند که هنوز پیشرفتی حاصل نشده و به توافقی دست نیافتیم.

وی درخصوص شرایط اقتصادی کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز گفت: اقتصاد کشورهای خلیج شدیداً تحت تأثیر کرونا و کاهش قیمت نفت قرار گرفته و پیش‌بینی می‌کنیم تولید اقتصاد آنها بیش از هفت درصد کوچکتر شود.

بورس‌های عربی خلیج فارس از اسفند ۱۳۹۸ همزمان با شیوع جهانی ویروس کرونا و کاهش تقاضا برای نفت و به تبع آن کاهش قیمت جهانی نفت، روند نزولی را پیش گرفته و پیش‌بینی‌ها از آینده اقتصادی منطقه نیز چندان برای بازگشت روزهای پررونق امیدوارکننده نیست.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *