صادرات افزون بر ۲۴۰ هزار تن کالا از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  صادرات افزون بر ۲۴۰ هزار تن کالا از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان
0 Comments
صادرات افزون بر ۲۴۰ هزار تن کالا از پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان

[ad_1]

 تیمور باقری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۲۲۱ هزار و ۸۵۸ تن کالا در این مدت از طریق پایانه مرزی میلک و ۱۹ هزار و ۱۳۲ تن کالا از طریق پایانه مرزی میرجاوه صادر شده است، اظهار داشت: مواد غذایی، مصالح ساختمانی، موادسوختی و گازمایع عمده کالاهای صادراتی استان در این مدت بوده است.

وی با اشاره به تاثیر شیوع بیماری کرونا در مبادلات مرزی با کشورهای افغانستان و پاکستان گفت: با وجود اثرات منفی شیوع ویروس کرونا در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور، مبادلات مرزی این استان با کشورهای همسایه با پیگیری‌های انجام شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان با قوت ادامه دارد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان افزود: ۹۱ هزار و ۶۰۰ تن کالا با سه هزار و ۹۵۹ دستگاه کامیون در مدت یادشده از طریق پایانه‌های مرزی میرجاوه و میلک این استان ترانزیت شده است.

باقری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه ترانزیت و تجارت کالا به کشورهای همسایه از جمله مهمترین مزایای نسبی سیستان و بلوچستان در حوزه اقتصادی محسوب می‌شود این اداره کل بهسازی و توسعه پایانه‌های مرزی را در اولویت کاری خود قرار داده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.