شهردار بیرجند: اصلاح نشدن طرح تفصیلی شهر مشکل‌ساز شده است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  شهردار بیرجند: اصلاح نشدن طرح تفصیلی شهر مشکل‌ساز شده است
0 Comments
شهردار بیرجند: اصلاح نشدن طرح تفصیلی شهر مشکل‌ساز شده است

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بیرجند، محمدعلی جاوید در نشست شورای اسلامی شهر بیرجند با اعلام اینکه ۱۱ پروژه عمرانی شاخص با حداقل اعتبار هر پروژه یک میلیارد تومان تا پایان سال اجرایی می‌شود، یکی از دلایل انجام تخلف در ساخت و سازهای ساختمانی را گرانی قیمت زمین عنوان کرد.

وی گفت: با گذشت ۱۰ سال از عمر طرح تفصیلی شهر بیرجند، راه و شهرسازی برای اصلاح آن اقدام عملی انجام نداده است که این موضوع مشکلات بسیاری را برای شهرداری و شهروندان به وجود آورده و بعید می‌دانم تا پایان سال اصلاح آن عملی شود.

شهردار بیرجند افزود: براساس قوانین موجود، شهرداری برای نظارت بر کیفیت ساخت و سازهای ساختمانی وظیفه‌ای ندارد مگر اینکه توسط مهندس ناظر و مجری ذیصلاح گزارشی به شهرداری در این باره ارائه شود.

وی اظهار داشت: در کمیسیون ماده ۱۰۰ هم شهرداری تنها پرونده‌ها را ارائه می‌کند و نقشی در آرای صادره ندارد و خیلی از آرای کمیسیون، نظر شهرداری را تامین نمی‌کند.

جاوید گفت: شهرداری صد درصد از تخریب ساخت و سازهایی که منجر به تخلف شده است، دفاع میکند و قبل از این دوره، اداره اجرائیات در شهرداری وجود نداشت و تنها چند نیرو در مناطق مختلف شهرداری در این زمینه فعالیت می کردند اما با تشکیل اداره اجرائیات شهرداری در این دوره ۳۲ نیرو این وظیفه را برعهده دارند.

وی افزود: با این وجود احتمال نشتی در این باره وجود دارد و تاکنون هیچ توصیه‌ای برای چشم‌پوشی از برخورد با تخلفات ساختمانی نداشته‌ام و برای احداث پارکینک هم هیچ مسامحه‌ای نمی‌کنیم.

شهردار بیرجند بیان کرد: در روند صدور پروانه ساختمانی برای جلوگیری از تخلفات احتمالی تغییراتی را ایجاد کرده‌ایم که برای تصویب در شورا ارائه خواهد شد.

وی گفت: جلسه‌ای با حضور معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری درباره چگونگی انتقال صنوف آلاینده برگزار شد و صنوفی که تاکنون برای صدور پروانه ساخت در شهرداری تشکیل پرونده داده‌اند در سایت جدید مد نظر می‌توانند اقدام به ساخت و ساز کنند.

جاوید افزود: برای پیگیری رفع مشکل اراضی پادگان هم منتظر پاسخ راه و شهرسازی به استعلام شهرداری هستیم.

وی بیان کرد: برای تفکیک زباله از مبدا نیز با همکاری بخش خصوصی برنامه‌ریزی شده است و برای اجرای طرح در زمین کنار مقبره حکیم نزاری بیرجند مناقصه برگزار و برای انتقال قبرستان به مکان جدید از راه و شهرسازی خواسته‌ایم که با زمین مد نظر شهرداری به جای زمین قبلی موافقت کند که تاکنون اقدامی در این باره انجام نشده است.

وی گفت: ساماندهی میدان سپهبد شهید سلیمانی تا پلیس راه در دستور کار شهرداری بیرجند قرار گرفته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *