شمار مبتلایان به کرونا در برزیل از یک میلیون نفر گذشت

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  شمار مبتلایان به کرونا در برزیل از یک میلیون نفر گذشت
0 Comments
شمار مبتلایان به کرونا در برزیل از یک میلیون نفر گذشت

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، براساس گزارش وزارت بهداشت برزیل در روز جمعه همچنین یکهزار و ۲۰۶ جدید به شمار جان‌باختگان ناشی از کووید-۱۹ اضافه شد تا شمار این افراد نیز به ۴۸ هزار و ۹۵۴ نفر برسد.

درحالی که آمارهای رسمی ابتلا و فوت افراد ناشی از کرونا در برزیل بسیار بالاست، بازهم بسیاری از کارشناسان ، آمارهای واقعی را بسیار بیشتر از این آمار اعلام شده از سوی دولت می‌دانند.

“الکساندر نیم باربسو” استاد پزشکی در دانشگاه ایالتی سائوپائولو در این باره گفت که آمار مبتلایان بسیار کمتر از میزان واقعی است، چرا که برخی گزارشات حکایت از آن دارد که میزان واقعی شمار مبتلایان به کووید-۱۹ بین پنج تا ۱۰ برابر بیشتر از میزان اعلام شده است.

این استاد دانشگاه افزود: شمار صحیح مبتلایان به کرونا در برزیل حداقل سه و حداکثر ۱۰ میلیون نفر است.

براساس گزارش وزارت بهداشت برزیل، کووید-۱۹ نخستین بار ۲۶ فوریه گذشته و از طریق جهانگردان پولدار اروپایی وارد شهرهای بزرگ جنوب شرقی این کشور از جمله ساپائوپائولو و ریودوژانیر شد و از آنجا به سرعت در سراسر این کشور گسترش یافت، بطوری که اینک ۸۲ درصد از شهرهای این کشور را مبتلا کرده است.

پیش بینی می‌شود که تا امروز شنبه شمار جان‌باختگان ناشی از کووید -۱۹ در برزیل به ۵۰ هزار تن برسد.

براساس پیش بینی یکی از دانشگاه‌های واشنگتن احتمالا بیش از ۱۰۰ هزار برزیلی دیگر تا پیش از ماه آگوست (اواسط مرداد تا اواسط شهریور) جان خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست می‌دهند و به این ترتیب این کشور صاحب بیشترین نرخ مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ خواهد شد. 

بسیاری “ژائیر بولسونارو” رییس جمهوری برزیل را که از آن به ترامپ آمریکای جنوبی تعبیر می‌کنند، به خاطر برخورد با موضوع کرونا زیر انتقاد شدید قرار می‌دهند.

شیوع گسترده کرونا در برزیل درحالی است که وزارت بهداشت این کشور از ۲۶ اردیبهشت ماه و استعفای «نلسون تیچ» که به خاطر اختلاف با رییس جمهوری این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرد، بدون وزیر اداره می‌شود.

همچنین کارشناسان بهداشت عمومی در برزیل هشدار داده‌اند، برداشته شدن زودهنگام محدودیت‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا، روند شیوع و افزایش تلفات را تسریع می‌بخشد.

یک پزشک محلی در بیمارستان میدانی ریودوژانیرو برزیل در این باره گفت: “ما فکر می کنیم که موج جدیدی از مبتلایان به کرونا پس از کاهش اقدامات محدودیت کننده بوجود خواهد آمد.

براساس گزارش رویترز تاکنون ویروس کرونا در آمریکایی جنوبی جان  ۹۰ هزار و ۴۳۹ نفر را گرفته است و در این میان حدود ۲ میلیون نفر نیز به این بیماری ویروسی مبتلا هستند.

براساس آخرین آمار رسمی، با شروع همه گیری کووید-۱۹ در سراسر جهان،برزیل پس از ایالات متحده رتبه دوم مبتلایان و جان‌باختگان را در جهان دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.