سه طرح صنعتی و یک سیلوی گندم در خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  سه طرح صنعتی و یک سیلوی گندم در خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید
0 Comments
سه طرح صنعتی و یک سیلوی گندم در خراسان رضوی به بهره‌برداری رسید

[ad_1]

در این مراسم خط تولید سیم و کابل شرکت مهر افلاک، تولید قطعات خودرو شرکت نفیس پارت و خط جدید تولید یخچال و فریزر شرکت کِلِوِر به ترتیب با هزینه ‌هزار میلیارد ریال، ۳۰۰ میلیارد ریال و ۱۳۵ هزار میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
همچنین سیلوی گندم شهرستان فیروزه با ظرفیت ۵۰ هزار تُن و هزینه ۱۸۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم بهره‌برداری از خط تولید سیم و کابل شرکت مهر افلاک گفت: این چهلمین طرح تولیدی است که طی ۹ هفته گذشته در قالب پویش ملی تولید و تدوام امید به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: این واحدهای تولیدی زمینه اشتغال برای هفت ‌هزار نفر به صورت مستقیم و حدود پنج برابر این میزان را به صورت غیرمستقیم فراهم آورده و نتیجه آن بهبود معیشت مردم است.
حسین مدرس خیابانی ادامه داد: بالغ بر ۲۰۰ طرح مهم تولیدی، صنعتی و لجستیک با ۱۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در قالب پویش تولید و تداوم امید به بهره‌برداری می‌رسد و این پویش تا پایان دولت دوازدهم‌ ادامه دارد.
هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه مدیران صنایع تولیدی نیشابور، فیروزه و زبرخان گفت: زبرخان به تازگی به شهرستان ارتقا یافته و ‌شهرک صنعتی خیام اشباع شده و زمینی برای واگذاری ندارد.
وی با بیان اینکه ۳۰۸ واحد صنعتی در این شهرک فعال است افزود: اداره صنعت و معدن زبرخان ظرفیت مستقل شدن را دارد و در جنوب زبرخان هم منطقه کویری است که درخواست داریم مجوز دومین شهرک صنعتی زبرخان برای این منطقه داده شود.
سرپرست‌ وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم بهره‌برداری از سیلوی گندم ۵۰ هزار تنی شهید شوشتری فیروزه نیز گفت: این سیلو جزو زیرساخت‌های لجستیکی است که بخش عمده‌ای از فراهم نبودن امکان تجارت و صادرات در کشور به خاطر فقدان همین زیرساختها بود.
وی افزود: پیش از انقلاب ظرفیت سیلوهای گندم کشور ۷۰۰ هزار تن بود در حالی ‌که امروز ۲۲ میلیون تن ظرفیت ذخیره گندم در کشور داریم.
یزدانی سیف معاون وزارت صنعت نیز گفت: عملیات احداث این سیلو از سال ۱۳۸۷ آغاز شد و دلیل طولانی شدن این طرح به دلیل اختلاف بین اعتبارات استانی و ملی بود.
وی افزود: از سال ۹۶ در این حوزه ۱۵ طرح در کل کشور وجود داشت که مجموع ارزش این طرح‌ها بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان است و امروز ۵۰ هزار تن به ظرفیت سیلوهای غلات کشور افزوده شد.
سیف ادامه داد: طرح هوشمندسازی سیلوها در دو بخش در حال اجراست و با اجرای سیستم مانیتورینگ امکان نظارت و کنترل به طور کامل و دقیق فراهم می‌گردد.
مرکز شهرستان ۴۲ هزار نفری فیروزه در ۱۶۲ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *