سناتور آمریکایی:استفاده از ماسک تا پیداشدن واکسن بسیار مهم است

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  سناتور آمریکایی:استفاده از ماسک تا پیداشدن واکسن بسیار مهم است
0 Comments
سناتور آمریکایی:استفاده از ماسک تا پیداشدن واکسن بسیار مهم است

[ad_1]

شبکه خبری سی ان ان روز شنبه گزارش داد میچ مک‌کانل این مطلب را در حالی که یک ماسک آبی در دست داشت، مطرح کرد.

وی افزود: این همچون دستگاه ونتیلاتور پیچیده نیست و راهی برای نشان دادن آن است که می‌خواهید از دیگران مراقبت کنید.

اظهار نظر مک‌کانل و برخی از چهره‌های جمهوریخواه در زمینه استفاده از ماسک صورت با نظر رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر ضرورت نداشتن زدن ماسک در مجامع عمومی، تفاوت فاحش دارد.

رهبر جمهوریخواهان سنا ادامه داد: من برنامه‌های مختلفی را در تلویزیون می‌بینم که مردم از ماسک استفاده نمی‌کنند، آن را جدی نمی‌گیرند و به دیگران احترام نمی‌گذارند.

مک‌کانل اضافه کرد: ما باید از این مساله عبور کنیم تا نه تنها خودمان را بلکه دوستانمان، همکاران و دیگران را محافظت کنیم تا واکسن این بیماری را به دست آوریم.

برخلاف کشورهای دیگر که درگیر همه‌گیری کرونا هستند، زدن ماسک صورت در آمریکا به خاطر اظهارات و عملکرد ترامپ به یک مساله سیاسی تبدیل شده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین برخلاف توصیه مقامات بهداشتی این کشور، ۲ گردهمایی تبلیغاتی برای انتخابات ۲۰۲۰ برگزار کرد که نه تنها حاضران در این سالن سرپوشیده از ماسک استفاده نکرده بودند، بلکه به فاصله اجتماعی هم پایبند نبودند.

با فشار افکار عمومی در پی افزایش آمار بیماران کرونایی در ایالت‌های مرکزی به ویژه ایالت‌های جمهوریخواه، ترامپ و مایک پنس معاون اول وی مجبور شدند برخی برنامه‌های انتخاباتی خود را لغو کنند.

در تگزاس که یکی از ایالت‌های جمهوریخواه و حامی ترامپ است، تنها در یک روز نزدیک به ۶ هزار نفر مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

این نگرانی، باعث شد تا فرماندار این ایالت خواستار توقف بازگشایی فعالیت‌های اجتماعی شود، عمل‌های جراحی غیرضروری در بیمارستان‌ها لغو و رستوران‌ها تعطیل شوند.

بر اساس آمار منتشر شده، ایالات متحده آمریکا تا این لحظه بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر گرفتار کرونا را شناسایی کرده است و نزدیک به ۱۲۶ هزار نفر هم جان باخته‌اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.