سفیران ورزشی پیشگیری از اعتیاد انتخاب شدند

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  سفیران ورزشی پیشگیری از اعتیاد انتخاب شدند
0 Comments
سفیران ورزشی پیشگیری از اعتیاد انتخاب شدند

[ad_1]

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ در این نشست، علی دایی، حسن یزدانی، بهداد سلیمی و وحید شمسایی به عنوان سفیران پیشگیری از اعتیاد انتخاب شدند تا در مرحله بعد به سازمان ملل متحد معرفی شوند.

ضمن اینکه پیشکسوتان و قهرمانان ملی ورزش از جمله امیر قلعه‌نوعی، علی دایی، سید جلال حسینی، حسین رنگرز، وحید شمسایی، محمد انصاری، علی سامره، روزبه چشمی، حسن یزدانی، داریوش شجاعیان، محمد دانشگر، حمید بنی تمیم، حسینی ماهینی و امین نوروزی حضور داشتند و ضمن بیان نقطه نظرات خود، همکاری تنگاتنگ خود را با ستاد مبارزه با موادمخدر در جهت پیشگیری از اعتیاد اعلام کردند.

سردار اسکندر مؤمنی در این جلسه با تاکید بر اینکه ورزشکاران از سمبل‌ و الگوی جوانان و نوجوانان محسوب می‌شوند و این واقعیتی انکارناپذیر است، خاطرنشان کرد: تلاش داریم از ظرفیت ارزشمند قهرمانان ورزشی در امر مهم پیشگیری از اعتیاد نهایت بهره را ببریم.
وی با اشاره به برگزاری مسابقه فوتسال بین تیم یاریگران ورزش با منتخبان محله هرندی در شهریور ۹۸ افزود: آن مسابقه تا مدت‌ها اثر خود را بر جای گذاشته بود و تا یک ماه بعد نیز، از شبکه‌های مختلف صداوسیما و رسانه‌های مختلف پخش می‌شد.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر یادآور شد: انصافاً سراغ هر ورزشکاری در کشور برای مبارزه با موادمخدر رفتیم، با تمام وجود وارد میدان شد و در این جلسه نیز با همراهی شما قصد داریم در فضای مجازی تولید محتوا کرده و آن‌ها را منتشر نماییم.
مؤمنی تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا در کشور، فعلاً نمی‌توان شاهد برگزاری مسابقات میدانی در حوزه ورزش باشیم اما می‌توان برنامه‌های حوزه پیشگیری از اعتیاد را به‌صورت نمادین و سمبلیک اجرا نماییم.
وی همچنین بر بازدید یاریگران ورزش از کمپ‌های ترک اعتیاد با هدف ایجاد باور و انگیزه در مددجویان، اجرای برنامه‌ها و مسابقات بزرگ ورزشی همانند محله هرندی در سایر استان‌ها و عدم تمرکز برنامه‌ها در استان تهران و تشکیل کارگروه برای تولید محتوای پیشگیرانه در فضای مجازی با استفاده از ظرفیت ورزشکاران تأکید کرد.

در این نشست امیر قلعه نوعی سرمربی سابق تیم ملی ایران ضمن تشکر از کارد درمانی کشور در مقابله با ویروس کرونا گفت: این ویروس تجربه تلخی برای دنیا بود و در عین حال دارای تجربه خوبی بود که موجب نزدیک‌تر شدن مردم و قهرمانان کشور به یکدیگر شد.
وی افزود: برنامه‌های ورزشی پیشگیرانه فقط در شهر تهران برگزار نشود بلکه باید همانند این برنامه‌ها را در سایر استان‌ها نیز اجرا کرد و تمرکز زدایی شود.
علی دایی اسطوره فوتبال ایران نیز گفت: وظیفه همه ماست که در کنار یکدیگر بوده و با همفکری کارهای مفید و مثمرثمری را انجام دهیم. هنوز در ابتدای راه هستیم و با وجود پتانسیلی که از این جمع می‌شناسم قطعاً شاهد کارهای بزرگ‌تری خواهیم بود. در حوزه پیشگیری از اعتیاد اگر قدمی برداریم به جوانان این مرزوبوم که آینده کشور هستند، کمک کرده‌ایم.
حسین رنگرز پیشکسوت کشتی هم با تأکید بر اینکه تک تک افراد جامعه باید در این مسیر مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کنند، گفت: سوم تیر ماه روز ملی المپیک فرصت خوبی برای برگزاری برنامه‌های مشترک در حوزه اعتیاد است که می‌توان از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.