سفرهای برون شهری در سیستان‌وبلوچستان ۳۱ درصد کاهش یافت

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  سفرهای برون شهری در سیستان‌وبلوچستان ۳۱ درصد کاهش یافت
0 Comments
سفرهای برون شهری در سیستان‌وبلوچستان ۳۱ درصد کاهش یافت

[ad_1]

تیمور باقری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: یک میلیون و ۳۳۹ هزار و ۸۴۹ مسافر در این مدت در قالب ۱۴۵ هزار و ۳۰۸ سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سواری کرایه برون شهری جابجا شدند که نسبت به مشابه سال گذشته با ۲ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۹۸ مسافر و ۲۱۰ هزار و ۷۶۳ سفر کاهش ۳۸ درصدی در جابجایی مسافر و  ۳۱ درصدی در تعداد سفر داشته است.

وی از استعلام وضعیت سلامت مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و افزود: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از اول آذر جاری مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی ملزم به استعلام وضعیت سلامت خود در سامانه www.smartcard.rmto.ir شدند.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این راستا در صورت مثبت بودن پاسخ استعلام وضعیت سلامت مسافر ( تأییدابتلای مسافر به بیماری کرونا ) شرکت و راننده مکلف است از ارائه خدمات به مسافر خودداری کنند.

وی تاکید کرد: شرکت‌ها و رانندگان مسافربری در صورت عدم رعایت مقررات ابلاغی، مشمول طرح موضوع در کمیسیون‌های تخلفات حمل و نقلی و لغو مجوز به مدت حداقل یک سال خواهند بود.

باقری خاطرنشان کرد: هم‌اینک ۲ هزار و ۵۴۱ راننده مسافری فعال، ۸۶۸ دستگاه ناوگان اتوبوسی، یکهزار و ۳۲۰ دستگاه ناوگان مینی بوسی و ۷۲۶ دستگاه ناوگان سواری فعال در سیستان‌وبلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می‌دهند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.