زیرساخت های اینترنت روستای بورسی ایران در لنده افزایش می یابد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  زیرساخت های اینترنت روستای بورسی ایران در لنده افزایش می یابد
0 Comments
زیرساخت های اینترنت روستای بورسی ایران در لنده افزایش می یابد

[ad_1]

«مال ملا» در چهار کیلومتری شهر لنده دراستان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل فعالیت تعداد زیادی از اهالی در بازار بورس به روستای بورسی ایران معروف شده است. 

مردم این روستا که از سال ۱۳۹۲ به کمک یکی از اهالی که کارمند بانک‌ بود، با بازار بورس آشنا و با اطلاعات و آموزش‌هایی که وی به مردم می‌داد، کم کم علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این بازار شده اند.

آنان همواره از ضعف زیرساخت های اینترنت در این روستا گلایه دارند به طوری که برخی جوانان برای دسترسی به اینترنت و خرید در بازار بورس به شهر لنده سفر می کنند.

روستای مال ملا ۳۵ خانوار و ۵۱۳ نفر جمعیت دارد که از هر خانوار دو تا سه نفر در بازار بورس فعالیت می‌کند.

اهالی روستای مال ملا در حال حاضر بیش از ۱۰۰ شماره تلفن خانگی دارند.

سید هادی امیری در بازدید از این روستا اظهار داشت: این طرح با 10 میلیارد ریال اعتبار در حال اجراست.

وی عنوان کرد:با بهره برداری از این طرح افزون بر اهالی روستای مال ملا، روستاهای آبدره، تل گنج گاه ،مال آخوند ،مال شیخ ،شهرک سرآسیاب و شهرک فجر از خدمات بهبود زیرساخت های اینترنت بهره مند خواهند شد.

سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمدگفت: هم اکنون عملیات اجرایی چهار طرح فیبر نوری استان در حال اجراست که با بهره برداری از این پروژه ها ۲۳۰ کیلومتر از جاده های مواصلاتی به شبکه فیبر نوری متصل خواهند شد.

سید محمد هادی امیری اظهارداشت: این طرح ها در محورهای ارتباطی باشت به چرام، روستاهای گچساران، یاسوج به سی سخت و یاسوج به کاکان با ۳۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار در دست اجراست

امیری بیان کرد: پیش از این طرح های فیبر نوری در ۷۱۰ کیلومتر از جاده های مواصلاتی استان انجام شده بود.

وی بیان کرد: هم اکنون ۸۳ هزار و ۵۶۵ شماره تلفن ثابت و یک میلیون و ۱۶۱ هزار و ۶۷ تلفن همراه در کهگیلویه وبویراحمد وجود دارد.

این استان حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.