زنجان ۲ روز متوالی دومین استان خنک کشور ثبت شد

خبر معرفت  > دسته‌بندی نشده >  زنجان ۲ روز متوالی دومین استان خنک کشور ثبت شد
0 Comments
زنجان ۲ روز متوالی دومین استان خنک کشور ثبت شد

[ad_1]

حسین سلطانی، روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی مدت یاد شده اردبیل، همانند روز گذشته با میزان دمای چهار درجه سانتیگراد بالای صفر نخستین مرکز استان خنک کشور گزارش شد.

وی اظهار داشت: در همین مدت، خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه با ۴/۳ درجه سانتیگراد و چورزق و گیلوان در شهرستان طارم نیز با ۲۹ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقطه این استان گزارش شد.

سلطانی میزان دمای هوای فعلی شهر زنجان را ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر اعلام کرد و افزود: این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت، ۲ درجه سانتیگراد کاهش نشان می دهد.

رییس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه آسمان این استان، امروز /چهارشنبه/ صاف و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود و از بعدازظهر دمای هوا روند افزایشی به خود خواهد گرفت و فردا /پنجشنبه/ به میزان ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد گرم‌تر می شود.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.